Kultura wraca do dawnego WOK-u

Spektakl "Słowo" zaprezentowany przez Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu był zapowiedzią działalności nowego Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej Kościoła Zielonoświątkowego w Wałbrzychu.

W połowie maja Kościół Zielonoświątkowy w Wałbrzychu kupił dawną siedzibę Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na BIałym Kamieniu. Od tamtej pory w budynku trwa intensywny remont, ponieważ wałbrzyski zbór ma bardzo szerokie plany dotyczące tego obiektu.
 
 
- Zaierzmy przenieść tutaj już niedługo działalność kościoła, zarówno sakralną jak i tą szeroko zakrojoną. Specyfika naszego kościoła polega na tym, że nie tylko skupiamy się na nabożeństwach i głoszeniu Jezusa Chrystusa w sposób bezpośredni ale również na różnego rodzaju akcjach promujących zdrowe życie, wartości chrześciańskie, pomagamy bezdomnym, udzielamy wsparcia uzależnionym. Przy naszym kościele powstaje również Centrum Kultury Chrześcijańskiej, które obecnie ubieramy w formę prawną - mówi Roman Bortkiewicz, pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Wałbrzychu.
 
 
 
Jako przedsmak tego, co będzie się działo w nowym ośrodku kultury na Białym Kamieniu zaprezentowano spektakl "Słowo" w reż. Kathleen Ann Thompson.
 
- Spektakl "Słowo, a słowo ciałem się stało i zamieszkało w sąsiedztwie", znany również jako Pasja opowiada o życiu Jezusa Chrystusa, jego ziemskiej służbie od momentu chrztu w Jordanie aż do wniebowstąpienia. To spektakl szczególny, choć historia w naszym chrześcijańskim kraju jest dobrze znana. My ludzie XXI wieku przetwarzamy często wszystko wyłącznie w naszym umyśle. My zapraszamy podczas spektaklu widownię by nie siedziała naokoło i patrzyłą na to, co dzieje się na scenie, tylko aby była z nami na scenie bo publiczna działalność Jezusa przebiegała w tłumie. U nas publiczność staje się tym tłumem, przemieszcza się i próbuje coś zobaczyć jak Zacheusz, który wchodził na drzewo. Chcemy by w sposób czynny ludzie mogli doświadczyć tego co się dzieje za pomocą wszystkich zmysłów - mówi Cieszka Żółtko ze Stowarzyszenia Sztukmisja, w skład którego wchodzi Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu.
 
 
W ramach funkcjonowania Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej planowane są również zajęcia sportowe, gdy zakończy się remont sali gimnastycznej. W przyszłe wakacje natomiast kościół zorganizuje polsko-amerykański obóz językowy. W ośrodku prowadzone będą także lekcje religii w oparciu o nauczanie protestanckie, z których ocena będzie mogła znaleźć się na świadectwie szkolnym. Poza tym planowane jest wiele działań kulturalnych, o których zbór będzie informował na bieżąco.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno