Menu

13,5 mln zł dla dolnośląskich powiatów

Wiemy jak zostaną podzielone pieniądze w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów będą mieć do dyspozycji od 150 tys. zł do 3,2 mln zł na szkolenie swoich pracowników. W sumie na ten cel zostanie przeznaczone 13,59 mln zł.

13,5 mln zł dla dolnośląskich powiatów
– Krajowy Fundusz Szkoleniowy to wydzielona część środków Funduszu Pracy, która przeznaczona jest na finansowanie kształcenia ustawicznego osób pracujących. Pieniądze pracodawcy mogą przeznaczyć między innymi na kursy, szkolenia, czy też studia podyplomowe. Co ważne o wyborze konkretnych działań decydują sami pracodawcy. Cieszę się, że w 2019 r. będziemy mieć do dyspozycji prawie dwa razy więcej funduszy niż przed rokiem. 13,5 mln zł to konkretne pieniądze, które pozwolą na doskonalenie kadr – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.
 
W 2019 roku preferowane będzie wsparcie kształcenia ustawicznego:
 
- w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
- osób, które nie posiadają świadectwa dojrzałości;
- pracowników pochodzących z grup zagrożonych ubóstwem  lub wykluczeniem społecznym, zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych lub pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej;
- osób, które mogą udokumentować wykonanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, nie przysługuje im prawo do emerytury pomostowej;
- instruktorów praktycznej nauki zawodu, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz pozostałych nauczycieli, o ile podjęcie kształcenia ustawicznego umożliwi im utrzymanie pracy;
- osób po 45 roku życia.
 
Nabór będą prowadzić powiatowe urzędy pracy, które już przygotowują się do ogłoszenia terminu przyjmowania wniosków.
 
– Część z nich rozpocznie przyjmowanie wniosków jeszcze w styczniu. Dlatego zachęcamy pracodawców do śledzenia informacji w najbliższym Powiatowym Urzędzie Pracy. Do końca miesiąca zaplanowaliśmy kilka spotkań informacyjnych dla pracodawców zainteresowanych funduszami w ramach KFS. Organizujemy je wspólnie z PUP i zapraszamy pracodawców również z sąsiednich powiatów – mówi Michał Bobowiec, członek zarządu województwa dolnośląskiego.
 
Szczegółowy podział Krajowego Funduszu Szkoleniowego:
 
powiat bolesławiecki – 500 tys. zł,
powiat dzierżoniowski – 237,5 tys. zł,
powiat głogowski – 330 tys. zł,
powiat górowski – 150 tys. zł,
powiat jaworski – 322,5 tys. zł,
powiat jeleniogórski – 400 tys. zł,
powiat kamiennogórski – 200 tys. zł,
powiat kłodzki – 800 tys. zł,
powiat legnicki – 900 tys. zł,
powiat lubański – 300 tys. zł,
 
 
powiat lubiński – 800 tys. zł,
powiat lwówecki – 120 tys. zł,
powiat milicki – 200 tys. zł,
powiat oleśnicki – 300 tys. zł,
powiat oławski – 180 tys. zł,
powiat polkowicki – 500 tys. zł,
powiat strzeliński – 200 tys. zł,
powiat średzki – 332 tys. zł,
powiat świdnicki – 600 tys. zł,
powiat trzebnicki – 450 tys. zł,
powiat wałbrzyski – 900 tys. zł,
powiat wołowski – 340 tys. zł,
powiat wrocławski – 3,22 mln zł,
powiat ząbkowicki – 500 tys. zł,
powiat zgorzelecki – 400 tys. zł,
powiat złotoryjski – 400 tys. zł.
 
opr.red
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

finanse  |   dofinansowanie  |   kasa  |  

Dopłaty do wkładów własnych - czy to uspokoi samorządowców?

Laureaci Funduszu Toyoty

Będą dodatkowe środki na wkłady własne do projektów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij