Menu

Olgierd Łukaszewicz o Unii Europejskiej

Olgierd Łukaszewicz, aktor znamy m.in z roli Alberta w Seksmisji odwiedził Wałbrzych i spotkał się z studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, by rozmawiać o Unii Europejskiej i zagrożeniach jakie niesie z sobą wystąpienie z UE. 

Olgierd Łukaszewicz o Unii Europejskiej
Olgierd Łukaszewicz jest założycielem Fundacji „My, Obywatele Unii Europejskiej”. Wizyta w Wałbrzychu była już 60 spotkaniem na terenie Polski. Jak doszło do założenia fundacji?
 
- Kiedy zorientowałem się, że jest ogólny hejt na Unię Europejską, napisałem felieton zatytułowany „Stop obrzydzaniu Polakom Unii Europejskiej” i kilka innych. Było ponad milion ponad milion tych, którzy zajrzeli na facebooka, by te teksty przeczytać. Zaniepokoiło mnie to, że prowadzimy taki irracjonalny dialog z tą Unią Europejską, że tyle jest nieprawdziwych wiadomości o niej, że Polacy nie interesują się nią i to jakby przepływa obok. - mówi aktor, Olgierd Łukaszewicz. 
 
Olgierd Łukaszewicz wielokrotnie wspominał o tym, że obecna władza i  niektóre media nie podają prawdziwych informacji na temat Unii. Mowa była m.in. o pieniądzach jakie dostała z niej Polska. Czy Polsce grozi wyjście z Unii?
 
- Początkowo wielu się wydawało, że grozi nam PolExit, ale wydaje się, że rządzący odeszli od tej koncepcji i dają tego wyraz.  - mówi aktor, Olgierd Łukaszewicz. 
 
 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

olgierd  |   lukaszewicz  |   unia  |   europejska  |  

Pieniądze dla regionu wałbrzyskiego: KE zatwierdziła 5 planów...

Gmina Walim skutecznie walczy o pieniądze

Bruksela nocą (FOTO) - część 2

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij