III liga: Chełmiec Wodociągi w półfinale zmagań o awans

Po kilku nieudanych dotychczas próbach siatkarki Chełmca Wodociągów w końcu okazały się lepsze od przedstawiciela Górnego Śląska. W sobotnim meczu wałbrzyszanki pokonały na wyjeździe JKS SMS Jastrzębie-Zdrój 3:2, dzięki czemu awansowały do półfinałowego turnieju z 1. miejsca.

Jak wspomnieliśmy w naszej zapowiedzi, bez względu na wynik dzisiejszego meczu obie drużyny miały zapewniony udział w półfinałowym turnieju o awans do II ligi. Mimo to rezultat pojedynku miał duże znaczenie dla obu zespołów, gdyż zwycięzca może się ubiegać o organizację imprezy półfinałowej. A tę chcieliby zorganizować wałbrzyszanie.
 
Pojedynek w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął się od mocnego uderzenia podopiecznych Marka Olczyka, które szybko rozprawiły się z miejscowymi wygrywając do 19 oraz 20. W trzeciej partii byliśmy świadkami znacznie bardziej wyrównanej walki. Co prawda wałbrzyszanki miały piłkę meczową, jednak rywalki wyszły obronną ręką z opresji, aby po zaciętej końcówce zwyciężyć na przewagi do 24. Wygrana dodała skrzydeł gospodyniom, które okazały się lepsze również w czwartym secie doprowadzając tym samym do remisu w meczu 2:2. Na szczęście tie-break to już dominacja Aleksandry Małodobrej i spółki, które odprawiły JKS SMS 15:10, a w całym spotkaniu 3:2.
 
Kolejna odsłona walki o awans do II ligi w dniach 26 - 28 kwietnia. Niewykluczone, że turniej półfinałowy odbędzie się w Wałbrzychu. Takie są plany działaczy Chełmca, którzy zamierzają ubiegać się o organizację imprezy w naszym mieście.
 
III liga siatkarek
Spotkanie o awans do turnieju półfinałowego
JKS SMS Jastrzębie-Zdrój - MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 2:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:19, 10:15)
Chełmiec Wodociągi: Druciak, Małodobra, Gezella, Sobolewska, Judyta Rzeczycka, Julia Rzeczycka, E. Pawelska (libero) oraz I. Groń, P. Groń, Mieczkowska. Trener: Marek Olczyk
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno