Smród na Gaju - skarżą się czytelnicy

Mieszkańcy Gaju skarżą się na smród dobiegający ze składowiska odpadów przy ul. Beethovena. Co na to rzecznik wałbrzyskiego ratusza?

-Jestem mieszkanką Gaju i od około roku jest tu problem ze smrodem. Problem występuje w różnym nasileniu. Jest to związane ze składowiskiem odpadów przy ul. Beethovena. Była już interwencja w Urzędzie Miejskim. Radni zapewniali, że sytuacja się poprawi, a jest gorzej. Trudno jest nawet otworzyć okno, a jest coraz cieplej - mówi mieszkanka Gaju, Barbara Malinowska.
 
Zdaniem rzecznika wałbrzyskiego ratusza Edwarda Szewczaka, sytuacja nie ma związku ze składowiskiem przy ul. Beethovena. Jego zdaniem nowoczesny RIPOP, który niedawno oficjalnie otwarto - spełnia wszystkie niezbędne normy.
 
Jak wyjaśnia rzecznik „Na terenie miasta od około roku nie ma już żadnego czynnego składowiska odpadów. RIPOK przy ul. Beethovena spełnia wszystkie najbardziej rygorystyczne dla tego typu miejsc wymagania. Zamontowane są tam bariery antyodorowe, a MZUK kupuje specjalne preparaty zawierające bakterie kwasu mlekowego, które powodują zmniejszanie się odoru i przyspieszają proces kompostowania. Zakładamy, że w ciągu roku hala na odpady po kompostowaniu zostanie zadaszona, zamontowane zostaną tam dodatkowe filtry oraz wentylatory. Ograniczy to do minimum nieprzyjemne zapachy powstające przy przetwarzaniu i segregacji odpadów”.

 

red

foto:ilustracyjne

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno