Wieże widokowe w regionie

Lato jest dobrą porą, by wyruszyć w góry. Z którego szczytu w naszym regionie  jest najlepszy widok?

Region wałbrzyski obfituje w atrakcje turystyczne, dużą popularnością cieszą się górskie szlaki. Powstają wieże widokowe, a piechurzy nie mają powodów do narzekania. Mamy między innymi wieżę na Borowej. Wieża ma ponad 16 m wysokości i rozciąga się z niej piękny widok. Można podziwić z niej m.in. Góry Sowie i Karkonosze. 
 
Niedawno otwarto wieżę na Trójgarbie, która jest efektem współpracy trzech gmin - Czarnego-Boru, Szczawna-Zdroju i Starych-Bogaczowic. Wieża ma około 30 metrów. Wieża jest najwyższą w tej części Sudetów. 
 
 
Obowiązkowym punktem każdego turysty jest również Wielka Sowa. Wielka Sowa to najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych, należy do Korony Gór Polski. Góra leży u dorzeczy Odry, a dokładniej Bystrzycy z jednej strony i Nysy Kłodzkiej z drugiej. Na jej szczycie znajduje się widokowa, kamienna wieża oddana do użytku 24 maja 1906.
 
Ci którzy chcą zapuścić się trochę dalej, mogą odwiedzić górę Ślęża w Sobótce. Na jej szczycie również znajduje się platforma widokowa, z której w pogodny dzień można zobaczyć nawet wrocławski Sky Tower. 
 
Gdzie według was jest najlepszy widok?
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno