Super seria młodzików JW Tennis Race – Szczawno Zdrój

Klub Tenisowy Szczawno Zdrój był organizatorem trzeciego turnieju cyklu JW TENNIS RACE. Cykl przeznaczony jest dla zawodników U14 i składa się z trzech bardzo prestiżowych turniejów: Super seria Gdańsk, Mistrzostwa Polski Młodzików Szczecin, oraz Super seria Szczawno. 

Po rozegraniu tych trzech turniejów organizatorzy na podstawie łącznej punktacji wyłonią ósemkę najlepszych chłopców i dziewcząt, którzy zagrają na początku września w Warszawie w elitarnym turnieju MASTERS.

 

Turniej jest finansowany przez fundację JW Tennis Support Foundation, którą reprezentują były trener Agnieszki Radwańskiej – Tomasz Wiktorowski oraz były lider światowego rankingu ATP w deblu Marcin Matkowski.

 

Fundacja przygotowała atrakcyjny program stypendialny fundując dla najlepszych zawodników kwotę 20 tysięcy złotych, dla finalistów 15 tysięcy złotych i dla trzeciego miejsca 10 tysięcy złotych. Tak wysokie nagrody uczyniły ten cykl wyjątkowym.

 

Na starcie zameldowało się tak dużo zawodników, że pierwszy turniejowy dzień musiał być rozgrywany równiez na podnajętych kortach w wałbrzyskim Parku Sobieskiego.W szczawieńskim turnieju chłopców najlepszy okazał się Damian Piekarz Warszawa, który w finale pokonał Szymona Janzena Warszawa. Trzecie miejsca wywalczyli reprezentanci gospodarzy Gabriel Wójcicki oraz Bruno Kokot.

 

Szczawieńscy zawodnicy zaznaczyli swoją obecność również w deblu gdzie Gabriel Wójcicki grając w parze z Nikodemem Barcikiem wywalczył drugie miejsce ulegając w finale parze Królikowski/Janzen. W turnieju dziewcząt najlepsza była Anastazja Bozova AZS Łódż przed Oliwią Bergler z Gliwic. Trzeie miejsce wywalczyły wrocławianki Zuzanna Pawlikowska oraz Oliwia Orlińska. W deblu triumfował debel Bozova/Stankiewicz przed parą Pawlikowska/Szczepaniak.

 

Podczas turnieju odbyło się również darmowe szkolenie dla szczawieńskich przedszkolaków przygotowane przez organizatorów. To kolejne duże zawody, które trafiły w organizacyjne ręce działaczy KT Szczawno Zdrój a to za sprawą sprawności działania oraz doświadczenia. Już w przyszłym roku nasz klub będzie ubiegał się o organizację prestiżowego turnieju rangi ITF Juniors. Dziękujemy.

 

opr.red

foto:użyczone

 

 

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno