Wałbrzych tonie w śmieciach - co dalej ?

- Chciałabym wyrazić, nasze głębokie rozczarowanie oraz zaniepokojenie niską jakością usług, którą firma nam zaoferowała w pierwszym tygodniu swojej działalności - mówiła wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska na konferencji prasowej poświęconej gospodarce śmieciowej. Wałbrzych tonie w śmieciach, co będzie dalej ? - pytaja mieszkańcy. 

Telefon w ratuszu jest gorący - dzwoni na okrągło. Jak informują urzędnicy z wałbrzyskiego ratusza,  odebrali już ponad 1000 zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w wywozie śmieci przez firmę Alba.  

Oprócz braku pojemników na śmieci i bałaganu jaki panuje w Wałbrzychu, brakuje też harmonogramów wywozu śmieci - nie dotarły one do mieszkańców (harmonogramy dotarły do mieszkańców w niewielkim procencie).

- Zakładaliśmy, że mając tak długi czas na przygotoweanie sie do usługi, firma powinna podjąć wcześniej działania. - dodaje wiceprezydent miasta, Sylwia Bielawska.   

Jak zapewnia Bielawska, w stosunku do firmy Alba zostaną wyciagnięte konsekwencje za niewykonywanie swoich zadań wwe właściwy sposób. 

Jak problem tłumaczy prezes Alby, Witold Seńczuk? 

- Czekamy żeby poprzednia firma zabrała swoje pojemniki bo nadal stoją nieopróżnione przez poprzedniego wykonawcę i myślimy, że zakończy się to w tym tygodniu. Mamy sporo reklamacji co do liczby podstawionych pojemników i będziemy to weryfikować przez pierwszy tydzień, może dwa.  - zapewnia prezes zarządu WPO ALBA S.A. Witold Seńczuk.

- Informacje przekazywane są firmie Alba, gdzie nie ma pojemników na śmieci, jednak następnego dnia otrzymujemy taki sam telefon, ze w zgłoszonej lokalizacji nadal nie ma śmietników - informuja urzędnicy z magistratu. 

Wysyłajcie zdjęcia jak wyglądają wałbrzyskie śmietniki: redakcja@walbrzych24.com

A to maile i wpisy na Facebooku od naszych czytelników:

Wywóz śmieci to usługa- płacąc za nią wymagam aby jej jakość była adekwatna do ceny czyli jeśli mam srgregowac śmieci to mam mieć smietniki koło bloku a nie płacę za wywóz śmieci z którymi muszę chodzić przez pół dzielnicy by móc je wyrzucić jeśli stawia się wymagania wobec klientów najpierw trzeba samemu stanąć na wysokości zadania.

Przecież Alba to porażka takie stawki płaciło się w domkach jeszcze przed komunalikiem. Ktoś chyba ma krótką pamięć,a pojemniki były większe.


To prawda Alba już była i się nie sprawdziła. Teraz znów powróciła a śmieci leżą, pojemników brak a ceny mają być z kosmosu. 

Tylko jak tu segregować śmieci gdy na Fortecznej jest tak mało kontenerów i zawsze są zapchane?

Czyli po prostu chcecie by to była waszą ostatnią kadencja w innych miastach władze miasta potrafią się sprzeciwić w imieniu mieszkańców tak gwałtownym podwyżką cen za odpady komunalne np w Czeladzi burmistrz nie zgadza się na takie podwyżki cen za odpady można można wystarczy być prawdziwym gospodarzem...

Brak pojemnika na opakowania!!!!!! przy "mrówkowcu" na Piaskowej Górze 230 nie segreguje odpadków.

Na podwórku przy Aptekarskiej w dalszym ciągu nie ma pojemników na papier i szkło

Komunalnik zostawił syf zostały pojemniki ,śmieci. Alby jeszcze nie było na Wrocławskiej 33 i 35

 

Zobacz relację z konferencji prasowej;Czytaj też:
Śmieci mogą być jeszcze droższe
Alba tłumaczy się z bałaganu
Gosć Dnia - Bogdan Stanek

adm
foto: czytelnicy walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

 


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno