Menu

Burmistrz bez absolutorium w mieście bez burmistrza

Rada Miejska Boguszowa-Gorc nie udzieliła absolutorium burmistrzowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni nie udzielili także byłemu burmistrzowi wotum zaufania. Nie będzie się to wiązało z żadnymi konsekwencjami bo głosowania dotyczyły zarządu miasta, którego już w urzędzie nie ma.

Burmistrz bez absolutorium w mieście bez burmistrza
Jak tłumaczył podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami p.o. burmistrza Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek w sferze miejskich finansów a zwłaszcza raportowaniu do Regionalnej Izby Obrachunkowej było wiele nieścisłości. Po jego wkroczeniu do ratusza rozpoczęły się kontrole z RIO a potem cały szereg procedur wyjaśniających i porządkujących zapisy w dokumentach finansowych za poprzedni rok.
 
 
Regionalna Izba Obrachunkowa po licznych korektach i z pewnymi uwagami zatwierdziła w końcu sprawozdanie finansowe za ubiegły rok, dlatego Rada Miejska ze sporym opóźnieniem mogła przystąpić do procedowania absolutorium dla zarządu gminy. Zarządu, którego nie ma już w ratuszu, ponieważ został odwołany w niedawnym referendum.
 
 
Przy 8 głosach przeciw i 6 wstrzymujących się Rada nie udzieliła poprzednim włodarzom absolutorium. W normalnych warunkach mogłoby to skutkować wnioskiem o odwołanie zarządu. ale w obecnej sytuacji nie ma już kogo odwoływać.
 
Wcześniej radni głosowali także nad wotum zaufania dla burmistrza. Przy 11 głosach przeciwko i 3 wstrzymujących się wotum również nie zostało udzielone.
 
plr
foto: Rada Miejska w Boguszowie-Gorcach
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mis (21 sierpnia 2020 9:52)
Sensu już bez sukcesów. Wrogów sobie narobił. Spadochroniarz pierdzielony, długopis jak Adrian.... pora jeszcze ma jego przydupasow.... obie Kasie z księgowości.. potężna agusie, pryszczatego, ruda i pozostałych.
Max (21 sierpnia 2020 8:54)
Rada miejska jaka jednomyślna bo pali wam się koło tyłka Boguszów miasto dla młodych wywalcie tą geriatrie pokażcie jak sie buduje przyszłość dla waszych dzieci
Adaś (20 sierpnia 2020 22:13)
Elwira umów się z panem Krzysiem albo Stasiek, sam sex!
Elwira (20 sierpnia 2020 19:35)
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Boguszów-Gorce  |   absilutorium  |   sesja  |   rada miejska  |   finanse  |   budżet  |  

''Dojna Strefa Ludzi PIS'' — konferencja parlamentarzystów Koalicji...

Pechowa ''13'' - Górnik przegrywa z PGE Turów

Jak żona reaguje, kiedy Janusz idzie się pobawić ptakiem?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij