Burmistrz bez absolutorium w mieście bez burmistrza

Rada Miejska Boguszowa-Gorc nie udzieliła absolutorium burmistrzowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni nie udzielili także byłemu burmistrzowi wotum zaufania. Nie będzie się to wiązało z żadnymi konsekwencjami bo głosowania dotyczyły zarządu miasta, którego już w urzędzie nie ma.

Jak tłumaczył podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami p.o. burmistrza Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek w sferze miejskich finansów a zwłaszcza raportowaniu do Regionalnej Izby Obrachunkowej było wiele nieścisłości. Po jego wkroczeniu do ratusza rozpoczęły się kontrole z RIO a potem cały szereg procedur wyjaśniających i porządkujących zapisy w dokumentach finansowych za poprzedni rok.
 
 
Regionalna Izba Obrachunkowa po licznych korektach i z pewnymi uwagami zatwierdziła w końcu sprawozdanie finansowe za ubiegły rok, dlatego Rada Miejska ze sporym opóźnieniem mogła przystąpić do procedowania absolutorium dla zarządu gminy. Zarządu, którego nie ma już w ratuszu, ponieważ został odwołany w niedawnym referendum.
 
Przy 8 głosach przeciw i 6 wstrzymujących się Rada nie udzieliła poprzednim włodarzom absolutorium. W normalnych warunkach mogłoby to skutkować wnioskiem o odwołanie zarządu. ale w obecnej sytuacji nie ma już kogo odwoływać.
 
Wcześniej radni głosowali także nad wotum zaufania dla burmistrza. Przy 11 głosach przeciwko i 3 wstrzymujących się wotum również nie zostało udzielone.
 
plr
foto: Rada Miejska w Boguszowie-Gorcach
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno