Menu

Europa odchodzi od węgla?

Europa odchodzi od węgla i dzieje się to w sposób znacznie szybszy niż się nam wydaje. Dzisiaj w Bytomiu rozmawialiśmy o Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, który będzie olbrzymia szansą dla regionów górniczym i po górniczych. - poinformował na FB Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej

Europa odchodzi od węgla?

 

red

 

 

video: fb Roman Szełemej

foto: pixabay

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wostocznik (25 września 2020 17:57)
Cytuję użytkownika: Michal
Polska z PiSowskim rezimem pod tym wzgledem na pewno jeszcze dlugo nie bedzie w Europie.
A na cholerę nam ta obecna przegnila i biedna Europa? Przecież to siedlisko zwyrodnialcow i szaleńców,w dodatku słabe militarnie i ekonomicznie!
Michal (25 września 2020 14:22)
Polska z PiSowskim rezimem pod tym wzgledem na pewno jeszcze dlugo nie bedzie w Europie.
Poli (25 września 2020 12:30)
Cytuję użytkownika: PisowskiZdrajca
Tylko ciemnota pali węglem. Średniowiecze.
No to z tego wynika że Niemcy i Francuzi to największe ciemniaki A dyktuja nam ustami Szelemeja co mamy u siebie robić.
PisowskiZdrajca (25 września 2020 8:34)
Tylko ciemnota pali węglem. Średniowiecze.
Radek (25 września 2020 8:19)
Panie prezydencie,kolejny już raz opowiada pan kocopoły nie mające pokrycia w rzeczywistości.Jak informuje portal energetyka24.pl, dane napływające z Niemiec wskazują na to, że Niemcy uruchomili "po cichu" kolejną elektrownię węglową.Wielka Brytania uruchomi pierwszą od 30 lat kopalnię węgla”w Whitehaven na zachodnim wybrzeżu Anglii.Jak podaje "Les Echos" i CIRE Rząd francuski podjął decyzję o uruchomieniu elektrowni węglowych.Wszystko jest w necie,wystarczy poczytać a nie pieprzyć głupoty.
;D (25 września 2020 7:36)
Cytuję użytkownika: Ksiegowy
To po co Niemcy uruchomili dwie nowe elektrownie węglowe? Aby sprzedawać energię frajerom którzy odeszli od węgla?
Toż one nie są na węgiel! G...o się znacie na nowoczesnej energetyce i tyle! One są na biomasę - paliwo stałe inne niż drzewne, nie młodsze niż 20 mln lat. To się określi fachowo w przepisach wydanych na podstawie innych przepisów, będących aktami wykonawczymi do aktów stanowiacych, co zresztą wynika z dyrektyw i traktatów. A nade wszystko, zarządzeniem, rozporządzeniem, dekretem nader jasne od Ottonòw. Że co Germańskie plemię może, to Polakom od tego wara! Paniał? A przepraszam: "fersztejen"?
;D (25 września 2020 7:04)
Wybiliśmy się na uniezależnienie od ruskiego gazu,nie?No to teraz Jewropskij Sajuz,czyli-przede wszystkim Giermania, czyli Putinoentuzjaści-jakby nie patrzeć-muszą nam pokazać nasze miejsce w szeregu zależności.Nie chcecie gazu?Nie ma problema!Tylko ciekawe skąd teraz prąd będziecie brali,jak wam zadekretujemy odejście od węgla!Dawno już uruchomiono agentów wpływu na terenie Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.Tymczasem dla Polski jedyną drogą odejścia od węgla jest atom!Do tego czasu węgiel=skarb!
Starszy księgowy (25 września 2020 3:03)
Cytuję użytkownika: Ksiegowy
To po co Niemcy uruchomili dwie nowe elektrownie węglowe? Aby sprzedawać energię frajerom którzy odeszli od węgla?
To samo chciałem napisać. My wolimy sprowadzać węgiel z Ameryki Południowej a co nie stać nas :-)
Janina (24 września 2020 23:23)
Sytuacja Śląska oraz całej polski jest dramatyczna! Gospodarka jest już na kolanach! Wielki kryzys i głód przed nami! To ostatni moment, aby uratować kopalnie oraz odbudować polski przemysł! Kopalnie, to ostatnie duże zakłady pracy, z dużą ilością pracowników, stąd pomysł na wirusa na Śląsku – pomysł na straszenie i ogłupianie. Węgiel to nasz skarb, jak ropa dla krajów arabskich – górnicy, obudźcie się.
Ksiegowy (24 września 2020 19:28)
To po co Niemcy uruchomili dwie nowe elektrownie węglowe? Aby sprzedawać energię frajerom którzy odeszli od węgla?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

szelemej  |   raport  |   wegiel  |   europa  |  

Roman Szełemej na Ukrainie. Borysław otrzymał od Wałbrzycha agregat...

Ukrywał się za granicą. Teraz trafi na 4 lata do więzienia

Pomoc dla dzieci Borysławia. Zobacz co jest potrzebne

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij