Menu

Moja Świdnica najlepszą gazetą samorządową w kraju

W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej biuletyn informacyjny „Moja Świdnica” otrzymał „Medialną Perłę Samorządu”, jako najlepsza gazeta samorządowa w kraju w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców 

Moja Świdnica najlepszą gazetą samorządową w kraju
Wyniki ogłoszono w formule online podczas ogólnopolskiego kongresu „Perły samorządu”, który odbył się 12 i 13 października w Gdyni. Udział w konkursie był bezpłatny.  
 
W uzasadnieniu przyznania głównej nagrody kapituła konkursowa zwróciła uwagę m. in. na estetyczny wygląd gazety, jak również na to, że przygotowuje go zespół niewchodzący bezpośrednio w skład Urzędu Miejskiego, czyli zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej. Publikuje aktualne informacje z regionu, porusza ważną tematykę dla mieszkańców. 
 
- Gazeta samorządowa jest oficjalnym i wiarygodnym źródłem wiedzy o tym, co dzieje się w mieście. Doceniła to nie tylko kapituła konkursowa, ale przede wszystkim sami mieszkańcy.  Od wielu z nich otrzymuję wiadomości, iż czekają na kolejny numer, proponują tematy, zapraszają na wydarzenia, których są organizatorami. Chcemy, aby to właśnie oni współtworzyli „Moją Świdnicę”, dlatego zapraszam do kontaktu z redakcją wszystkich zainteresowanych, a redakcji serdecznie gratuluję sukcesu – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. 
 
 
„Moja Świdnica” to biuletyn informacyjny wydawany przez Miejską Bibliotekę Publiczną od 2018 roku. Gazetę tworzą: Agnieszka Komaniecka, Daniel Gębala i Katarzyna Maciejewska. 
 
 
To dwutygodnik, w którym czytelnicy mogą znaleźć wszystkie najważniejsze i aktualne informacje ze Świdnicy. Kolportowany jest do skrzynek pocztowych mieszkańców, dostępny jest także bezpłatnie w kilku punktach dystrybucji, rozmieszczonych w miejscach  publicznych. Posiada własny portal internetowy oraz konto na profilu społecznościowym Facebook.
 
Wszystkie papierowe wydania biuletynu są dostępne dla czytelników w wersji elektronicznej za darmo. Oprócz bieżących informacji pełni on również rolę edukacyjną poprzez publikowane materiały dotyczące sposobu załatwienia wielu spraw urzędowych, ekologii czy prawa. Przybliżane są w nim także sylwetki znanych świdniczan oraz ich osiągnięcia. „Moja Świdnica” to również informacje sportowe i kulturalne z miasta.   
 
Organizatorem rankingu „Perły Samorządu” jest Dziennik Gazeta Prawna i Deloitte Consulting S.A. 
 
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

swidnica  |   gazeta  |   konkurs  |   wygrana  |   ranking  |  

Strażacy będą trenować wyważanie drzwi

Kiepska kondycja finansowa Wałbrzycha wg. rankingu Wspólnoty

Finał VI Konkursu Poetyckiego im. M. Jachimowicza

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij