Menu

11 483 nowe przypadki zakażenia - 283 osoby zmarły

Mamy 11 483 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia

11 483 nowe przypadki zakażenia - 283 osoby zmarły
Zakażone osoby pochodzą z województw: 
wielkopolskiego (1574), 
mazowieckiego (1413), 
pomorskiego (978), 
śląskiego (977), 
łódzkiego (838), 
dolnośląskiego (781), 
zachodniopomorskiego (780), 
kujawsko-pomorskiego (623), 
warmińsko-mazurskiego (618), 
lubelskiego (616), 
małopolskiego (440), 
opolskiego (432), 
lubuskiego (373), 
 
 
podkarpackiego (339), 
podlaskiego (307), 
świętokrzyskiego (270). 
 
124 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu COVID19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 237 osób.
 
 Liczba zakażonych koronawirusem:985075/ 17 029 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i liczba zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych wartości. 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ksiegowy (30 listopada 2020 7:55)
No, nowa ustawa to szczyt głupoty POPiS-KO ,oni nawet nie są w stanie wprowadzić prostej ustawy.Nawet jeśli to przypominam ze okupację hitlerowską przeżyli tylko ci żydzi, którzy nie wykonywali zarządzeń władz okupacyjnych. Ci którzy te zarządzenia wykonywali skończyli w dołach śmierci albo piecach krematoryjnych! Tak samo jest z ku.rwidem.
pawel (29 listopada 2020 15:59)
Prawnik opowiada o nowej ustawie z 28.10.2020, która weszła w życie 29.11.2020 r. Czy mamy prawny obowiązek noszenia masek? Czy policja ma prawo nakładać mandaty? Czy można jakoś się obronić w sądzie w przypadku odmowy przyjęcia mandatu? https://www.youtube.com/watch?v=cDYleMf4yM0 ....buehehehehe ustawa weszła w życia w niedzielę 29 listopada ale rozporządzenia do niej wygasły 28 listopada więc nie można realizować tej ustawy - bueheheh ale fikołki PO-PiS-Lewica-PSL , ja bym tego lepiej nie wymyślił
pawel (29 listopada 2020 15:39)
Cytuję użytkownika: covid
Spotkało się tutaj dwóch psycholi. I jak to psychole - doskonale się dogadują. Wszyscy głupi, tylko oni dwaj mądrzy. I te podejrzenia o światowym spisku... Jakiej choroby można się u nich spodziewać? Pytanie retoryczne...
Pewnie , wiem nawet co schizofrenie bezobjawową. I cyk od pana redaktora Pawlickiego +++++++Przy tej okazji przychodzi na myśl praktyka sprzed lat zza wschodniej granicy, przypominając, że jedyną bezobjawową chorobą jest „schizofrenia bezobjawowa” - nazwę ukuły władze sowieckie. To „pseudo schorzenie” wykorzystywały jako sposób represjonowania osób krytykujących ustrój i przeciwników politycznych, których przymusowo zamykano w szpitalach psychiatrycznych... "Diagnoza" opierała się na bardzo prostym założeniu - człowiek chory psychicznie łamie zasady społeczne, te zaś wyznaczała komunistyczna Rosja... W latach 70., przywódcy ZSRR uznali, że ponad milion obywateli jest chorych psychicznie, bo nie podoba im się ustrój… Jak się okazuje, obecnie też odizolować można każdego…
covid (29 listopada 2020 15:23)
Spotkało się tutaj dwóch psycholi. I jak to psychole - doskonale się dogadują. Wszyscy głupi, tylko oni dwaj mądrzy. I te podejrzenia o światowym spisku... Jakiej choroby można się u nich spodziewać? Pytanie retoryczne...
pawel (29 listopada 2020 15:01)
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
https://wrealu24.tv/na-zywo/totalitaryzm-pod-przykrywka-pandemii-koronawirus-odbiera-nam-wolnosc-s-danilczuk ;;; https://wrealu24.tv/na-zywo/pilne-polscy-naukowcy-mowia-nie-przymusowym-szczepieniom-apel-do-wladz-prof-korab-karpowicz
Amebom umysłowym nie wyjaśnisz że to wszystko dzieje sie nie z przypadku ,ale dla konkretnego celu czyli zniewolenia społeczeństw, i choćby nie wiem kogo opinie im pokazywać to nie uwierzą że mogli dać się oszukać tej medialnej szczujni covidowej, i po grób będą dalej w to brnąć , przykładem są Żydzi , którzy także nie wierzyli że Niemcy mogą być aż tak okrutni by ludzi gazować w obozach koncentracyjnych czy masowej zagłady i myśleli że jadą na wschód do pracy więc nie próbowali uciekać.
analityk medyczny (29 listopada 2020 14:45)
https://wrealu24.tv/na-zywo/totalitaryzm-pod-przykrywka-pandemii-koronawirus-odbiera-nam-wolnosc-s-danilczuk ;;; https://wrealu24.tv/na-zywo/pilne-polscy-naukowcy-mowia-nie-przymusowym-szczepieniom-apel-do-wladz-prof-korab-karpowicz
pawel (29 listopada 2020 14:04)
Nie wystawiamy zaświadczeń zwalniających kogokolwiek z obowiązku noszenia maseczki. Jeżeli dana osoba jest zdolna wyjść z domu, to nie ma przeciwwskazań do zakrywania nosa i ust – podnosi Bożena Janicka szefowa PPOZ. Jestem przeciwnikiem wystawiania przez lekarzy zaświadczeń - wskazuje prof. Andrzej Matyja z NRL. Jestem przeciwnikiem wszelkich zaświadczeń. Lekarze na pewno nie mają czasu aby je wystawiać - Jarosław Fedorowski prezes Polskiej Federacji Szpitali. ####### Jarosław Pinkas GIS wrzesien 2020: Wygenerujemy emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę przeciw COVID-19 , taki stan ducha że chcę to mieć bo jest to dla mnie niezwykle ważne" Od tego momentu czyli od września następują wzrosty zgonów w Polsce co wykazują statystyki.
pawel (29 listopada 2020 13:56)
https://www.prawo.pl/prawo/zasady-noszenia-maseczek-od-soboty-28-listopada,502254.html ############Maseczkę trzeba nosić na ulicy i na klatce schodowej. Bez maseczki w parku, w lesie i na koniu. Po nowelizacji z 16 października sprawa jest jasna - bez maseczki można uprawiać sport tylko wyczynowy. Od 28 listopada obowiązek zakrywania ust i nosa jest w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba oraz w budynkach użyteczności publicznej. Nie musi jej także nosić osoba, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu: całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa. W tym ostatnim przypadku trzeba jednak przedstawić zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.
analityk medyczny (29 listopada 2020 13:44)
suto opłacane redaktorki tego szmatławca nie mają podstawowej wiedzy medycznej i statystycznej, walą te durne teksty żeby straszyć 99,99% durnego społeczeństwa, które też nie ma praktycznej żadnej wiedzy medycznej i statystycznej a także niestety nie znają podstawowej historii Polski i Świata, podajcie prawdę, ile osób ze zmarłych z cov-idiotozą nie miało ŻADNYCH INNYCH CHORÓB !!! potwierdzonych sekcjami zwłok !!!
pawel (29 listopada 2020 12:41)
WHO informuje, że maseczki medyczne powinny być noszone przez pracowników służb medycznych, osoby czujące się źle, opiekujące się osobami z podejrzeniem COVID-19 lub potwierdzonymi przypadkami, a także przez osoby z grup ryzyka (z chorobami przewlekłymi lub po 60. roku życia).
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

covid  |   smierc  |   lozka  |   szpita  |   zaażeni  |  

Wiertłem w tętnice

Ruszyła kampania społeczna #jedynytakitest

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij