Menu

Przechwycili 1.8 tony nielegalnego tytoniu

1800 kg nielegalnego tytoniu bez znaków akcyzy przechwycili na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wraz ze Strażnikami Granicznymi. Transport zatrzymano na autostradzie A4, wartość towaru oszacowano na ponad 900 tys. zł. 
 
 
Przechwycili 1.8 tony nielegalnego tytoniu
- Przewoźnik nie zgłosił przewozu towaru podlegającego monitorowaniu w systemie SENT,  grozi mu teraz 20 tys. złotych kary.  - informuje Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
 
Wartość towaru szacuje się na 908 tysięcy złotych. W zatrzymanym aucie nie było również geolokalizatora. Kierowca został ukarany mandatem -  7 tys. złotych.
 
 
Tego samego dnia na targowisku miejskim w Sieniawce,funkcjonariusze KAS ze Zgorzelca ujawnili ponad 60 tys. sztuk papierosów i 36 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

 
adm
foto: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
redakcja@walbrzych24.com
 

 

Komentarze

Podsumowanie (7 lutego 2021 20:59)
Eh, Polaczki, nie rozumiecie... Jak nie będzie wpływów do kasy państwa, to z czego polskojęzyczni okupanci będą mieli mieć pieniądze na emerytury dla SBków i na pałowanie ludzi chcących normalnie żyć?

Dodaj komentarz

Kontrolują targowiska, sypią się mandaty

Zabezpieczyli ponad 350 kg suszu i krajanki tytoniowej

Nielegalna fabryka papierosów - 11 ton tytoniu, 9 osób zatrzymanych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij