Możecie już oglądać wystawę prac Krzysztofa Musiała w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Możecie już oglądać wystawę prac malarza, Krzysztofa Musiała w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA przy ul. Słowackiego. Można ją również zobaczyć w przestrzeni miejskiej w 20 punktach Wałbrzycha na tzw. citylightach. 

Tematem prac są ludzie. Jest to tzw.  malarstwo figuratywne. Człowiek w rzeczywistości, w której funkcjonuje w sytuacjach codziennych. 
 
W Galerii jednocześnie może przebywać 7 osób; obowiązuje awizacja na adres: sekretariat@bwa.walbrzych.pl, lub pod numerem telefonu: 74 842 43 34.
 
- Wystawa nosi tytuł „Miejsca Między Nami” - malarstwo olejne i akrylowe na płótnie. Nie ma jednego obrazu, który przedstawia wystawę. Wszystkie opowiadają tę historię. To są miejsca przez nas trochę niedoceniane i niezauważone. Próbuję je uchwycić. Mam nadzieję, że coś się z tego pojawia na obrazach. - mówi malarz, Krzysztof Musiał.
 
Pandemia nie pokrzyżowała planów zarówno galerii, jak i artysty. 
 
- Powiem szczerze, że te dwie wystawy są jedna po drugiej. Były wcześniej zaplanowane, ale problem był decyzyjny – czy mają się odbyć, czy nie. Stwierdziliśmy, że powinny się odbyć. Chociażby ze względu na to, żeby nie poddawać się tak łatwo temu wszystkiemu. Wernisaż w Tychach był online, dopiero finisaż zrobiliśmy z publicznością. Trzeba było sobie jakoś radzić.  - mówi malarz, Krzysztof Musiał.
 
Jakie plany na przyszłość ma artysta?
 
- Cały czas trwa ten cykl, wpisujący się w to, co tutaj pokazuję. Następne wystawy? Nie wiem... Zobaczymy w Poznaniu, gdzie mam zaplanowaną. Kiedy to będzie i czy będzie? Nie wiadomo, co dalej będzie się działo.  - mówi malarz, Krzysztof Musiał.
 
Wystawę można oglądać do 18 marca, zarówno w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Słowackiego, jak i przestrzeni miejskiej. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno