Wałbrzyski punkt szczepień: rośnie zapotrzebowanie na lekarzy

Lekarze potrzebni od zaraz. Liczba szczepień w Starej Kopalni rośnie z dnia na dzień, brakuje lekarzy do kwalifikacji do szczepień. 

 

- Cały personel medyczny jest zapewniany i organizowany przez szpital im. dr Sokołowskiego w Wałbrzychu. Największe wyzwanie dla nas wszystkich, to zapewnienie kadry lekarskiej, która dokonuje wstępnego kwalifikowania medycznego osób zgłaszających się do szczepienia. Potrzeba codziennie kilku lekarzy. Apelowaliśmy do lekarzy emerytów, rencistów, rezydentów, o podjęcie tego wyzwania. To jest oczywiście praca płatna. Dzisiaj mogę powiedzieć, że będzie nam potrzeba jeszcze więcej. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

Dzięki zaadaptowaniu kolejnej hali, w Starej Kopalni będzie mogło się szczepić nawet 2000 osób dziennie . Wtedy zapotrzebowanie na personel medyczny wzrośnie jeszcze bardziej. 

 

- Od pierwszego marca uruchamiamy drugą halę szczepień. Ta druga hala jest jeszcze większa, niż ta pierwsza. Będziemy potrzebować od marca, z natężeniem od kwietnia, kolejnych dwóch, trzech lekarzy cały czas. Być może, jeśli pojawi się wystarczająca liczba szczepionek, będziemy przedłużać czas szczepienia. Wyobrażamy sobie nawet szczepienie 24 godziny na dobę. Celem jest zaszczepienie w krótkim czasie wszystkich mieszkańców, którzy się kwalifikują.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

red

foto: ilustracyjne/pixabay

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno