Schizma w Szczawnie-Zdroju?

Po piątkowym zamieszaniu związanym z sesją nadzwyczajną Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju, dziś rodzi się kolejne pytanie - gdzie i w jaki sposób ta sesja będzie kontynuowana? Docierają do nas sprzeczne informacje w tej sprawie.

Przypomnijmy, koalicyjna większość radnych podjęła decyzję o przerwaniu piątkowych obrad zdalnych i wznowieniu w formie osobistego spotkania dziś o godzinie 14:00 w hali sportowej przy ul. Słonecznej.
 
 
Jak wynika z dzisiejszych informacji przekazanych przez radnych z klubu Szczawno-Zdrój Możliwości oraz przewodniczącego rady Michała Brodę, sesja nadzwyczajna będzie wznowiona w takim samym trybie, w jakim została rozpoczęta, czyli na platformie internetowej Zoom.
 
- Wniosek Radnego Adama Jenningsa jest kolejną próbą destabilizacji pracy Rady Miejskiej, która podczas piątkowego spotkania w trybie zdalnym, bez żadnych przeszkód mogła przyjąć uchwały, które nie budzą żadnych wątpliwości radnych. (...) Zaproponowany i przegłosowany wniosek o przesunięcie sesji i odbycie jej w trybie "na żywo" jest nieodpowiedzialnym działaniem, wbrew przepisom (...) - czytamy w oświadczeniu przewodniczącego rady Michała Brody.
 
O przeprowadzeniu sesji w trybie zdalnym informował także radny Tomasz Krupa w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych:
 
 
Wiele wskazuje jednak na to, że rządząca koalicja zamierza spotkać się w hali sportowej. O tym, że sesja ma się tam odbyć dowiedzieliśmy się w sekretariacie ratusza. Próbowaliśmy zasięgnąć informacji również u źródła, czyli radnego, który w piatek zgłosił ten wniosek, ale Adam Jennings odmówił odpowiedzi na nasze pytania i skierował nas do "uchwały opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej Szczawna-Zdroju".
 
Na BIP-ie żadnej nowej uchwały w chwili redagowania tego materiału nie było. Ostatnia aktualizacja uchwał Rady pochodzi z 5 lutego a najnowszy protokół z ostatniej sesji pojawił się 3 lutego. Radnemu zapewne chodziło o wspomnianą wcześniej uchwałę (a właściwie wniosek formalny) o przerwaniu sesji zdalnej i wznowieniu na hali sportowej, zatem można domniemywać, że koalicja zamierza jednak zebrać się przy ul. Słonecznej.
 
Czy to oznacza, że w tym samym czasie obradować będą dwie Rady Miejskie? Będziemy śledzić rozwój sytuacji.
 
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno