Menu

Ograniczą hałas na budowie S3

Wykonawca drogi ekspresowej S3 nie zmieni godzin, w jakich prowadzone są prace strzałowe, choć prosili o to w petycji mieszkańcy gminy Stare Bogaczowice. GDDKiA zapewnia jednak, że wdrożone będą pewne rozwiązania, które zmniejszą uciążliwości związane z hałasem.

Ograniczą hałas na budowie S3
Nie ma wątpliwości, że droga S3 na Dolnym Śląsku jest potrzebna ale jej budowa przez wiele miesięcy wiąże się z niedogodnościami dla mieszkańców miejscowości, w pobliżu których powstaje. Ostatnimi czasy najmocniej odczuwają to mieszkańcy gminy Stare Bogaczowice, gdzie drążony jest najdłuższy tunel drogowy w Polsce. Prace prowadzone są przez całą dobę z użyciem materiałów wybuchowych. Mieszkańcy ze wsparciem Stowarzyszenia Polska 2050 zwrócili się z petycją do GDDKiA o zaniechanie prac w godzinach nocnych bo hałas wyrywał ze snu nie tylko ludzi ale także zwierzęta.
 
 
W odpowiedzi dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA Lidia Markowska wyjaśniła, że nie można zmienić ani technologii prowadzenia prac ani godzin pracy. Mając na uwadze problemy jakie generuje inwestycja, wykonawca podejmie pewne kroki w calu zmniejszenia uciążliwości.
 
- Wychodząc naprzeciw zgłaszanym wnioskom o zmianę dni i godzin, w których prowadzone są prace saperskie i wysadzanie skał, dokonane zostały analizy możliwych do zastosowania rozwiązań redukujących uciążliwości poprzez rozpraszanie, wytłumianie i odbijanie fal dźwiękowych. Wykonanie wybranych zabezpieczeń wymaga jednak wcześniejszego wydrążenia kilkudziesięciu metrów obydwu naw tunelu TS-26 od strony portalu północnego w Sadach Górnych oraz zagłębienia w wykonaniu wykopu dla tunelu TS-32 - pisze Lidia Markowska.
 
 
 
Przy wlotach do tuneli mają powstać specjalne wały ziemne, których zdaniem będzie tłumienie i rozpraszanie fal dźwiękowych. Ponadto wykonawca spotkał się z władzami najbardziej poszkodowanych miejscowości a w przyszłości planuje zorganizować wizje lokalne dla mieszkańców.
 
- Zważając na specyfikę realizowanych robót oraz ogólne zainteresowanie, po zdjęciu obostrzeń dotyczących reżimu sanitarnego związanego z trzecią falą COVID-19 podjęta zostanie próba zorganizowania wizji lokalnej dla zainteresowanych mieszkańców na terenie Placu Budowy, z zachowaniem obowiązujących wówczas ograniczeń dotyczących dystansu społecznego i maksymalnej liczby osób. Powyższe pozwoli przybliżyć proces przebiegu cyklu górniczego związanego z drążeniem tuneli drogowych, umożliwi bezpośrednią dyskusję oraz prezentację możliwych rozwiązań ograniczających oddziaływanie na życie lokalnej społeczności - informuje Lidia Markowska.
 
 
plr
foto: GDDKiA
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Romuald (6 kwietnia 2021 18:30)
Nie ma takiego tworu jak 2050 ale są debile i płaczki co szukają debili z poko
zajączek (6 kwietnia 2021 16:04)
Cytuję użytkownika: Vt
Można rozwiązywać problemy bez kłótni, wyzwisk i obrażania się? Można. Brawo
Jeszcze ktoś pomyśli, że w normalnym kraju żyjemy ;) A może to efekt Świąt Wielkanocnych :)
Vt (6 kwietnia 2021 15:35)
Można rozwiązywać problemy bez kłótni, wyzwisk i obrażania się? Można. Brawo
Edek (6 kwietnia 2021 13:57)
Polska 2050.to ten wytwór wyobraźni,niedoszłego księdza Szymona?Proszącego o wpłacanie na konto?Ach ,to ten cwaniak z miodem w uszach,który ma głęboko w dupie swoich zwolenników.Wyrafinowany człowieczek ,krytykujący wszystkich dookoła,a pokazał kim tak właściwie jest.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Stare Bogaczowice  |   S3  |   budowa  |   droga ekspresowa  |   hałas  |   wybuchy  |   petycja  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Zaglądamy do tuneli na S3

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij