W Wałbrzychu taniej dla zaszczepionych

Mieszkańcy Wałbrzycha zapłacą o połowę mniej wybierając się na basen do Aqua Zdroju, do Starej Kopalni czy do Zamku Książ, ale tylko Ci, którzy są zaszczepieni. Miasto wprowadza bonusy dla zaszczepionych - w ten sposób chce zachęcić mieszkańców do szczepień. 


 

- Liczba tych, którzy chcą się zaszczepić nie jest taka jakbyśmy wszyscy chcieli (...)  Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu trzech działań, by zachęcić tych, którzy nie podjęli jeszcze tej decyzji (decyzji o zaszczepieniu - red.). - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Miasto wprowdza zniżki dla zaszczepionych.

Od jutra (wtorek 18 maja) obniżona o połowę zostanie cena wstępu do wszystkich instytucji miejskich (kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych). Chodzi między innymi o Aqua Zdrój, Zamek Książ, Palmiarnię, Muzeum Porcelany czy Teatr Lalek. 

- Mówimy tu też o imprezach kulturalnych organizowanych przez wałbrzyskie jednostki kultury. O wszystkich imprezach na które mamy bezpośredni wpływ - mówi prezydent  Szełemej. 

 


By skorzystać ze zniżek, trzeba będzie mieć dowód szczepienia przynajmniej jedną dawką, oraz potwierdzenie, że jest się mieszkańcem Wałbrzycha. 

Drugi bonus jaki proponuje miasto to system nagród (przygotowane zostaną z funduszu nagród, który posiadają instytucje). Również nagrody rzeczowe, mają zachęcić do szczepień, przygotować ma je wałbrzyski Urząd Miasta.

Trzecie działanie, które proponuje magistrat to sygnał dla turystów odwiedzających Wałbrzych i region. Wszystkie zespoły, grupy osób obsługujące turystów czy interesantów, ludzi korzystających z basenu w Aqua Zdroju czy widzów Teatru Lalek - będą w pełni zaszczepione.

- Osoba przychodząca do naszej instytucji będzie miała pewność, że jest obsługiwana  przez obobę, która nie będzie źródłem zakażenia. To dotyczy zarówno codziennych spraw, jak wizyta w urzędzie, jak i wydarzeń kulturalnych np. w Starej kopalni czy Zamku Ksiąz, ale także gdy pójdą na basen do Aqua Zdroju. - informuje prezydent Roman Szełemej. 

 


- Kwestia bezpieczeństwa jest dla nas najważniejsza. Chcemy, żeby wszyscy pracownicy Zamku Ksiaż byli zaszczepieni, żeby turysta czuł się całkowicie bezpieczny  - mówi pezes Zamku Książ, Anna Żabska. 

 
- Czekamy do pełnego otwarcia obiektów sportowych, który nastąpi według zapowiedzi 29 maja. Będzie zniżka 50 % na wstęp na basen czy do siłowni - mówi prezes Aqua Zdroju, Waldemar Kujawa.  




Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia, wałbrzyscy radni podjęli uchwała o obowiązkowych szczepieniach w mieście (czytaj TUTAJ).  Uchwała wzbudziła sporo kontrowersji - były protesty, między innymi przed domem prezydenta. Radni zdecydowali też o wysłaniu apelu do Ministerstwa Zdrowia by wpisać szczepionkę przeciwko COVID-19 na listę szczepionek obowiązkowych.

- W oczekiwaniu na decyzje pana wojewody, dotyczącą naszego aktu lokalnego prawa jakim jest uchwała rady miasta (uchwała dotycząca obowiązkowych szczepień w Wałbrzychu - red.), ne marnujemy czasu (...) staramy się zrobić wszystko co możliwe i co jest w zasięgu naszym możliwości aby uzyskac ten poziom zaszczepienia mieszkańców Wałbrzycha, gwarantujący odpornośc populacyjną. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

 

 

Czytaj też:
Obowiazkowe sczepienia w Wałbrzychu
 

 
adm/plr
foto: plr
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno