Pociągiem z Jedliny do Świdnicy pojedziemy w przyszłym roku
Trasa kolejowa  Świdnica Jedlina-Zdrój jest już odnowiona w około 80%  Zakończono już prace na blisko 90 obiektach (ze 116). Wzmocniono podtorze (teren w miejscu linii kolejowej). Ułożono odcinki nowego toru i rozjazdy od  Świdnicy do Bystrzycy Górnej i w Jedlinie-Zdroju. 
 
Na przystankach wybudowano ścianki peronowe, a w Burkatowie, Bystrzycy, Zagórzu Śl. i Jugowicach ułożono płyty peronowe. Wykonawca prowadził roboty instalacyjne, związane z okablowaniem dla urządzeń zabezpieczających ruch kolejowy.
 
- Z części nazwijmy to nizinnej pociągi z pewnością pojada szybciej. Ruch towarowy już tam kursuje - mówi Dariusz Kolubka dyrektor zakładu PKP PLK w Wałbrzychu 
 
W rejonie stacji Jedlina Zdrój został zabudowany nowy tor od stacji do wiaduktu nad ul. Kamienną. Zamontowano 5 nowych rozjazdów, które zapewnią sprawny przejazd pociągów w Jedlinie Zdrój,  na połączeniu dwóch tras linii kolejowych (tj. linii nr 285 Wrocław Gł. - Świdnica – Jedlina Zdrój z linią  nr 286 Kłodzko Gł. - Wałbrzych Gł.).
 
Trwają prace przy budowie nawierzchni peronu.
 
 
Renowacji poddana została drewniana wiata peronowa oraz odnawiane jest przejście tunelowe. Na nowym przystanku Jedlina Centrum zabudowano płyty krawędziowe, przygotowane jest podtorze,  ułożono betonowe podkłady dla montażu toru.
 
Sprawdzana była wytrzymałość historycznych obiektów. Ma to zapewnić ich bezpieczne  użytkowanie.  Zakończenie prac i udostępnienie linii dla ruchu pociągów planowane jest na koniec 2022 r. Na obiektach inżynieryjnych, które wymagają prac projektowych i analitycznych roboty przewidywane są w drugiej połowie roku 2021.
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno