Menu

Sukces I LO na Międzynarodowej Maturze

Bardzo dobre wyniki na maturze międzynarodowej osiągnęli absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. I. Paderewskiego w Wałbrzychu plasując się powyżej średniej światowej. Szkoła może także pochwalić się 100% zdawalnością "międzynarodówki" i 99% na maturze klasycznej.

Sukces I LO na Międzynarodowej Maturze
Matura MIędzynarodowa to flagowy projekt I LO, o który szkoła starała się przez wiele lat a teraz widać tego owoce. Kolejny rocznik opuszcza mury szkoły uzbrojony w cenne dokumenty, dające przepustkę na prestiżowe uczelnie w kraju i za granicą.
 
- Punkty uzyskane na Maturze MIędzynarodowej mają kilkukrotną przebitkę, w zależności od decyzji poszczególnych uczelni w porównaniu do punktów uzyskiwanych na maturze polskiej. Uzyskując najwyższą ocenę 7 punktów w skali międzynarodowej, to w systemie rekrutacji na wyższe uczelnie, zwykle dostaje się od razu 100% punktów rekrutacyjnych. Daje to ogromne możliwości dostania się na najbardziej oblegane kierunki - tłumaczy dyrektor I LO w Wałbrzychu Oksana Citak.
 
Do Matury Międzynarodowej w I LO przystąpiło w tym roku 25 osób. Zdali wszyscy. Wśród nich dwie osoby uzyskały 42 punkty na 45 możliwych. Nikt nie zszedł poniżej progu 30 punktów a średnia dla wszystkich zdających to blisko 35 punktów. Absolwenci I LO tym samym uplasowali się powyżej średniej światowej, która w tym roku wyniosła 33 punkty. Aż 23 osoby otrzymały ocenę "7" w siedmiostopniowej skali międzynarodowej.
 
- Jest to ogromny sukces, ponieważ jak wiadomo kolejny rok z rzędu uczyliśmy zdalnie, zarówno w systemie matury polskiej, jak i międzynarodowej. Mogę być tylko bardzo zadowolona zarówno z uczniów, jak i nauczycieli, którzy poprowadzili ich do takich wyników. Była to ciężka praca bo systemy kształcenia bardzo się od siebie różnią - przyznaje Oksana Citak.
 
 
Więcej na temat systemu Matury Międzynarodowej pisaliśmy TUTAJ.
 
Warto dodać, że uczniowie I LO popisali się również na klasycznej maturze. Według danych, którymi dysponuje już dyrekcja, osiągnęli aż 99% próg zdawalności. Zaledwie jedna osoba nie zaliczyła jednego przedmiotu i może jeszcze przystąpić do sesji poprawkowej.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ania (16 lipca 2021 7:32)
Przecież matura międzynarodowa o ile o IB mową była w tym roku odwołana. Oceny są wystawiane przez nauczycieli i na podstawie wysłanych prac napisanych w domu. Stąd się biorą wysokie wyniki w całej Polsce klas z IB. Wg mnie bardzo nieuczciwe w stosunku do piszących normalna maturę. Nauczyciele IB zawyzaja oceny żeby w rankingach ładnie to wyglądało. Maturzystom oczywiście gratuluję, bo to nie ich wina, że system ich nagrodził. Mieli po prostu więcej szczęścia.
Rich (8 lipca 2021 19:50)
Cytuję użytkownika: T34
I LO to przereklamowana szkoła,
Ogłoszenie twojej matki na roksie jest przereklamowane
Andreas (8 lipca 2021 14:26)
Serdeczne gratulacje maturzystom oraz pedagogom .
MZ (8 lipca 2021 13:26)
Brawo Mateusz
T34 (8 lipca 2021 11:45)
I LO to przereklamowana szkoła,
Ania (8 lipca 2021 11:44)
Wielkie brawa dla Wspaniałej Szkoły- Wszystkich, którzy współtworzą ten wielki sukces. Ta Szkoła daje naszej młodzieży szansę na edukację na najwyższym poziomie. Życzę dobrego wakacyjnego odpoczynku.
Ania (8 lipca 2021 11:43)
Wielkie brawa dla Wspaniałej Szkoły- Wszystkich, którzy współtworzą ten wielki sukces. Ta Szkoła daje naszej młodzieży szansę na edukację na najwyższym poziomie. Życzę dobrego wakacyjnego odpoczynku.
Moherowy Pisior (8 lipca 2021 8:48)
Brawo maturzyści. Życzę Wam powodzenia. I nie dajcie się wykiwać "plecakom".
Danuta (8 lipca 2021 8:05)
BRAWOOOOO Młodzi! Jestem ogromnie dumna z mojej wspaniałej, kochanej Szkoły:)
Edyta (8 lipca 2021 7:53)
Brawa i gratulacje dla młodzieży i nauczycieli.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   I LO  |   matura  |   międzynarodowa  |   uczniowie  |   absolwenci  |  

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

W nowych parkomatach zapłacisz nawet karę...

''7 wspaniałych'' podczas Koszykarskiej Barbórki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij