Ponad 60 uczestników w Szczawieńskim Wielkim Szlemie

 Klub Tenisowy Szczawno Zdrój tradycyjnie już był organizatorem turniejowego cyklu dla najmłodszych o nazwie Szczawieński Wielki Szlem. Wystąpiło ponad 60 uczestników. 

Zawody rozgrywane są w czterech odsłonach: Australian Zdrój, Roland Szczawno, Wimbledon Zdrój oraz US Szczawno. W miniony weekend to właśnie ostatnie zawody US Szczawno rozgrywane były na szczawieńskich kortach.

 

 

Tradycyjnie turniej rozpoczęła kategoria czerwona do lat 8. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Antoni Nowik z Wałbrzycha, który został wybrany również najlepszym zawodnikiem całego cyklu. Zaraz po „czerwonych” na starcie pojawili się „pomarańczowi”. Tutaj swój wyczyn powtórzył Antoni Nowik, który choć ma dopiero osiem lat (2013) triumfował w zmaganiach do lat 9 – rywalizacja na 3/4 kortu.

 

W kategorii pomarańczowej przyznano dwa wyróżnienie jeśli chodzi o cały cykl. Pierwsze otrzymał wspomniany Antoni a drugie powędrowało do Natalii Cytryckiej z Zielonej Góry. Niedzielny dzień turniejowy otworzyła grupa żółta.

 

Tutaj triumfował Amadeusz Gawłowski przed Mikołajem Rochowiakiem i Kacprem Górnickim. Zaraz po „żółtych” na korcie pojawili się zawodnicy do lat 10 – kategoria zielona. Tutaj w zmaganiach US Szczawno najlepszym zawodnikiem kazał się dziewięcioletni (2012) Mateusz Gurdak z Olszan.

 

Jeżeli chodzi o podsumowanie całego cyklu w tej kategorii to najlepszym zawodnikiem został najmłodszy uczestnik tej kategorii Kajetan Kosiński (2013) KT Szczawno Zdrój uzyskując najlepszy bilans triumfów, mimo nieobecności na ostatniej odsłonię cyklu.

 

red

foto: użyczone/ilustracyjne (pixabay)

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno