Menu

Nowy urząd miasta za blisko 4 mln zł.

Prawie 4 mln. złotych kosztował remont budynku nowego urzędu miasta przy ul. Parkowej w Głuszycy. Remont zakończył się już, a przeprowadzka do nowej siedziby rozpocznie się pod koniec stycznia. 
 
 
Nowy urząd miasta za blisko 4 mln zł.
Budynek powstał w 1862 roku. Pierwotnie stanowił jeden z trzech tzw. Pałaców fabrykanta, należących do rodziny Kauffmannów, właścicieli dawnych zakładów włókienniczych w przedwojennej Głuszycy. Później mieścił się tu Zespół Szkół. 

W nowej siedzibie urzędu wykonano szeroki zakres prac obejmujący między innymi gruntowny remont wszystkich pomieszczeń (piwnica, parter, piętro i poddasze) i klatek schodowych. Wyremontowano dach, okna i drzwi, budynek zyskał też nową elewację.
Zamontowano nowe ogrzewanie, wymieniono instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. 
 
 

Pracę obejmowały też  budowę całej instalacji teletechnicznej,  fotowoltaicznej, montaż monitoringu. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. 

Remont kosztował około 3,7 miliona złotych,  dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło ponad milion złotych, z Budżetu Państwa ponad 100 tys. Remont wykonano pod nadzorem konserwatora zabytków. 
 

-To długo oczekiwana przez mieszkańców naszej gminy inwestycja, dlatego zapraszamy zainteresowanych do obejrzenia efektów wykonanych prac przy ul. Parkowej 9 w poniedziałek 17 stycznia od godz. 13.00 do 15.00 oraz od wtorku 18 stycznia do piątku 21 stycznia w godzinach 10.00-14.00 - mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód. 


adm
foto: UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com 

Komentarze

Ula (18 stycznia 2022 8:37)
Nareszcie nie będzie problemu z parkowaniem
Ewa (14 stycznia 2022 13:27)
Co Romuś nowy urząd, nowy gabinecik , wyższa pensyjka.Czarujemy mieszkańców jak najdłużej się uda ,a miejsc pracy jak nie ma tak nie ma . Ale własna kieszeń pełna. Oto polityka P.O
mira (13 stycznia 2022 21:51)
Cytuję użytkownika: v2
budynek bardzo fajny, smuci tylko fakt, że dla UM kasa na remont była, ale wiadomo urzędnik musi miec warunki, a jak tam funkcjonowała szkoła to złamanego grosza nikt nie dał
bo sie komuś oczko zakreciło ze jak to ? taki budynek i szkoła? urzedasy w dworku by zamieszkały , ale sie nie do konca udało ... więc najpier UM tam damy a potem sie cos zamiesza i szefco bedize miał ganek jak ta lala
Alek (13 stycznia 2022 21:22)
Nie jestem mieszkańcem Głuszyca ale miałem okazję być w starej siedzibie urzędu - ludzie Średniowiecze !!! Wstyd ,wstyd I jeszcze raz wstyd !!! dla petentów i przyszłych inwestorów. Stare przysłowie i mądre mówi ...Jak Cię widzą tak Cię piszą...
MAREK (13 stycznia 2022 17:22)
a co było można się spodziewać pro lewacko komunistyczna zgraja musi mieć wygodę , ale żeby upamiętnić tych co walczyli o wolną Polskę to nie , obecnie oni walczą z krzyżem , zabronili postawić go i upamętnić tych co stali w pierwszych szeregach narażając swoje życie . w lutym odbędzie się rozprawa sądowa , bo chcieli postawić krzyż , ale cóż zrobić oni boją się wiary a jak przychodzi niedziela to pierwsi klęczą w kościele jak judasze. Jest to hańbą żę tacy żądzą Głuszycą , ludzie obudźcie
v2 (13 stycznia 2022 12:09)
budynek bardzo fajny, smuci tylko fakt, że dla UM kasa na remont była, ale wiadomo urzędnik musi miec warunki, a jak tam funkcjonowała szkoła to złamanego grosza nikt nie dał

Dodaj komentarz

Powrót głuszyckiej Ligi Lekkoatletcznej Szkół Podstawowych

Powrót Święta Włókiennika

Głuszycki Tydzień Bibliotek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij