Menu

Budżet Jedliny-Zdroju ustalony na 36 mln

Radni Rady Miasta Jedlina-Zdrój jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie budżetu Gminy na 2022 r.

Budżet Jedliny-Zdroju ustalony na 36 mln
Z jednej strony jest on rekordowy po stronie wydatków (przede wszystkim na zadania inwestycyjne),  z drugiej bardzo trudny do realizacji ze względu na wysoki wskaźnik inflacji, m.in. bardzo duży wzrost opłat za energię elektryczną oraz opłat za inne usługi .
 
W budżecie pojawiło się także nowe zadanie, a jest nim utrzymanie Żłobka Miejskiego. Miasto prowadzi także Szkołę podstawową wraz z oddziałami przedszkolnymi, Centrum Kultury z biblioteką i ośrodkami sportowo-rekreacyjnymi, Centrum Usług Socjalnych z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Klubem Seniora, Urząd Miasta wraz ze służbami utrzymania miasta.
 
Dochody budżetu to 34.379.043,38 zł
Wydatki to 37.815.959,38 zł
Deficyt budżetu gminy ustalono na 3.436.916,00 zł
 
Tegoroczny Budżet zakłada rekordowe wydatki inwestycyjne na kwotę 17 milionów złotych. Środki finansowe Gmina pozyska z zewnętrznych źródeł, a także ze sprzedaży nieruchomości gruntowych i lokali mieszkalnych.
 
 
Między innymi zrealizowane zostaną następujące przedsięwzięcia:
 
 
- budowa sezonowego lodowiska na Kompleksie ACTIVE JEDLINA,
- rozpoczęcie budowy letniego Parku Wodnego na Kompleksie ACTIVE JEDLINA,
- zakończenie modernizacji Parku Północnego z fontannami i amfiteatrem. To zadanie inwestycyjne zakończone zostanie w maju br.,
- modernizacja dróg gminnych: Reymonta, Reya, Konopnickiej, Mostowej, Krótkiej, mostu przy ul. Długiej,
- rewitalizacja podwórek,
- modernizacja oświetlenia,
-wymiana pieców węglowych na inne ekologiczne paliwa,
- rozpoczęcie budowy przez TBS 43 mieszkaniowego budynku przy ul. W. Andersa.
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 

Komentarze

dom z papieru (17 stycznia 2022 13:52)
Moze niech Urząd zajmie się mieszkańcami przy ul. Dolnej... dachu brak, bez prądu, zawala sie cały "dom" pomóżcie ludziom

Dodaj komentarz

jedlina  |   budzet  |   droj  |   rada  |   miasta  |  

Śmieci z Walimia, Głuszycy i Szczawna-Zdroju trafią do Wałbrzycha

Wygasili mandat radnego Michała Brody

Wałbrzych przejmie odpady od okolicznych gmin

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij