Menu

Najlepsi recytatorzy w gminie Mieroszów

W Mieroszowskim Centrum Kultury zorganizowano gminny etap XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Laureaci powalczą w trzecim powiatowym etapie o udział w finale wojewódzkim.

Najlepsi recytatorzy w gminie Mieroszów
- Przyszło do nas 31 dzieci z nauczycielami ze szkół w Mieroszowie, Kowalowej i Sokołowsku. Jesteśmy dumni, że tak dużo dzieciaków wzięło udział w tym konkursie. Finał przebiegał doskonale. Dzieciaki świetnie recytowały prozę i wiersze. Były bardzo dobre noty, ale oczywiście jury musiało wybrać najlepszych. Było też sporo wyróżnień - mówi kierownik administracji i organizacji Mieroszowskiego Centrum Kultury Iwona Henko.
 
Uczestnicy nie mieli z góry narzuconej tematyki prezentowanych utworów i mogli wraz z nauczycielami dobierać utwory do recytacji.
 
 
 
- Duży ukłon w stronę nauczycieli, bo dobrali świetnie repertuar do możliwości i wieku dzieci, a byli to uczniowie młodsi i starsi do 15 roku życia - mówi Iwona Henko.
 
W grupie młodszych dzieci najlepszy okazał się Miłosz Altheim, drugie miejsce zajął Aleksander Bodziony a trzecie Martyna Korejwo. Wśród starszaków wygrał Bartosz Dewiszek, gruga była Julia Walus a na trzecim miejscu Aleksandra Kowalska.
 
plr
foto: użyczone / Mieroszowskie Centrum Kultury
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Było za szybko...

Kierowca i rowerzysta na 'podwójnym gazie'

Festiwal ''Grubego'' w Mieroszowie. Mija 50 lat od premiery serialu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij