Menu

Сервіс України на walbrzych24.com

Вітаємо всіх українців, що перебувають у Валбжику! Ми раді розповісти, що запускаємо спеціальну рубрику в якій будемо розповідати вам цікаву і важливу інформацію українською мовою. 

Сервіс України на walbrzych24.com
Розповідати її буду я- українка, редактор і тележурналіст Вікторія Новорок. Я працюю редактором новин на телеканалі «Україна 24». Загалом маю близько 10 років редакторського стажу і ще більше 8 років працювала журналістом. Та через війну вимушена була з сином та мамою поїхати до Валбжику у Польщу. Мій чоловік лишився захищати нашу країну і служить в ЗСУ. Тому я прекрасно розумію всіх, хто вимушений жити далеко від дому і переживає за рідних, які залишилися в Україні. Я розумію, як складно будувати з нуля життя тут, бо сама стикалась з тими ж проблемами. А ще я знаю, що ми з вами опинились в інформаційно у вакуумі. Бо польськц ЗМІ мовлять для поляків і про поляків. Тому я намагатимуся розповідати тут про важливі події саме для українців та ділитися корисною інформацією. Наступного тижня я планую зняти невеличку інструкцію щодо оформлення песеля та подачі документів на отримання грошової допомоги (разова виплата 300 злотих і виплати на дитину 500 злотих щомісяця). А ще розкажу, де у Валбжику можна отримати гуманітарну допомогу. Якщо вас цікавлять якась інша інформація пишіть про це у коментарях! Обов’язково розповідайте про що для вас важливо дізнатися чи з якими проблемами ви стикаєтесь тут. Для мене важливо про це знати, бо я хочу допомогти вам у їх вирішенні та ділитися інформацією, яка вас цікавить! Усі відео ми будемо публікувати тут на сторінці місцевого телебачення Валбжику у фейсбук. А також на сайті телевізії Валбжику та сторінці телебачення в ютуб 
Ось лінки на
Підписуйтесь та будьте в курсі цікавої і важливої інформації !
Разом переможемо!
 
 
PL:
Dziś uruchamiamy specjalny dział naszego portalu dla Ukraińców w Wałbrzychu. W nim publikować będziemy ciekawe i ważne informacje w języku ukraińskim. Jeśli znasz Ukraińców mieszkających w Wałbrzychu, powiedz im o tym! I podawaj linki do naszych stron i mediów społecznościowych. Wiadomości dla Ukraińców przygotowywać będzie Victoria Novorok, ukraińska redaktorka i dziennikarka telewizyjna.
 
- Pracuję jako redaktor wiadomości w Telewizji Ukraina 24. Mam 10-letnie doświadczenia w redagowaniu i pracowałam jako dziennikarka przez ponad 8 lat. Z powodu wojny zostałam zmuszona do wyjazdu z synem i matką. Trafiłam do Wałbrzycha. Mój mąż pozostał, by bronić naszego kraju i służyć w Siłach Zbrojnych. Dlatego doskonale rozumiem wszystkich, którzy są zmuszeni mieszkać daleko od domu i martwią się o swoich bliskich. Rozumiem, jak trudno jest zbudować tu życie od podstaw, bo borykałem się z tymi samymi problemami i wiem, że ty i ja mamy podobne problemy. Głównie polskie media mówią o Polsce i Polakach. Dlatego będę starała się tutaj opowiedzieć o ważnych wydarzeniach i podzielić się przydatnymi informacjami. W najbliższych dniach planuję opublikować instrukcję jak przygotowac i dostarczyć dokumenty do pomocy finansowej (wpłata 300 zł i wpłata 500 zł na dziecko miesięcznie). Powiem Wam też, gdzie możecie otrzymać pomoc humanitarną w Wałbrzychu. Jeśli interesują Cię inne informacje, napisz to w komentarzach! Pamiętaj, aby powiedzieć nam, co jest dla Ciebie ważne, czy masz tutaj takieś problemy - mówi Viktoria Novorok.
 
 
Підпишіться та будьте в курсі цікавої та важливої ​​інформації!
Zapisz się i bądź na bieżąco z interesującymi i ważnymi informacjami:
 
 
 
Вікторія Новорок
viktoriyaplastun@gmail.com 

Komentarze

Andrzej (9 kwietnia 2022 21:42)
Miało być lepiej a jest coraz gorzej, unia okrada i jeszcze trochę i będziemy płatnikiem brutto do Unii czy stać nas na utrzym

Dodaj komentarz

Ukraina  |   Uchodźcy  |  

Cоціальна допомога громадянам України

Ukraińcy powinni zgłosić w ZUS wyjazd z Polski

Samorządowcy debatowali o uchodźcach przy okrągłym stole

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij