Menu

Majówka w Teatrze Lalek

Podczas tegorocznej Majówki wałbrzyski Teatr Lalek pokaże spektakle dla dzieci, młodzieży i widzów dorosłych. 
 
Majówka w Teatrze Lalek
 
W sobotę (30.04) o godz. 18:00 na Dużej Scenie zobaczymy kultowy już "Dzień osiemdziesiąty piąty" w reżyserii Agi Błaszczak. Spektakl jest luźną interpretacją opowiadania Ernesta Hemingwaya „Stary człowiek i morze”. Główny bohater nie mieszka w kubańskiej wiosce, jak u Hemingwaya lecz przebywa w szpitalu. Zapomniany przez rodzinę i najbliższych przyjaciół wyrusza w swój ostatni rejs, w którym towarzyszy mu młody pielęgniarz.  "Dzień osiemdziesiąty piąty" porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji. Na scenie zobaczymy Pawła Kuźmę oraz Filipa Niżyńskiego. Spektakl dedykowany jest młodzieży i widzom dorosłym.
 
Drugą propozycją majówkowego weekendu jest "Czarnoskiężnik z krainy Oz" w reż. Arkadiusza Klucznika. Spektakl opowiada o podróży Dorotki, dziewczynki mieszkającej w stanie Kansas, która dzięki splotowi zdarzeń przenosi się z szarego Kansas do  kolorowej, sztucznej i magicznej Krainy Oz. Chcąc odnaleźć drogę powrotną do domu, Dorota spotyka zarówno dobre, jak i złe postaci. Jej przyjaciółmi stają się surrealistyczni bohaterowie: Strach na Wróble, Blaszany Drwal i Lew. Każdy z nich poszukuje fragmentu swojej osobowości i wspólnie z Dorotką przeżywają barwne przygody. Na spektakl zapraszamy w niedzielę (1.05) o 12:30. 


 
bilety - bilety.teatrlalek.walbrzych.pl
www.teatrlalek.walbrzych.pl
 
 
kasa biletowa czynna jest na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu.     
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
ul. Jana Brzechwy 16
 
opr. adm
foto: TLiA
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

''Nie bój się dziadku'' Premiera w Teatrze Lalek

Poznaj nowe aktorki z wałbrzyskiego Teatru Lalek

Szczepienia dzieci od 12 lat możliwe w czerwcu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij