Menu

Одноразова допомога українським біженцям у розмірі 300 злотих

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu розпочав прийом заяв від українських біженців на виплату одноразової допомоги у розмірі 300 злотих. 

Одноразова допомога українським біженцям у розмірі 300 злотих
Заявки можна подати у відділі обслуговування клієнтів за адресою:
Wałbrzych, ul. Kilińskiego 1. Години прийому заявoк: з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 15:00 год.

Ви громадянин України і прибули до Польщі безпосередньо з України у зв’язку з бойовими діями у Вашій країні?
Ви можете отримати одноразову матеріальну допомогу в розмірі 300 злотих на покриття найневідкладніших витрат.
Взнайте, як це зробити.

Як це здійснити:
Ви можете отримати 300 злотих. Ви можете використати ці гроші на проживання, зокрема, на покриття таких витрат: харчування, одяг, взуття, засоби особистої гігієни, плата за житло.

Хто може одержати:
Кожен громадянин/громадянка України, який/яка: легально в’їхав/ла на територію Польщі безпосередньо з території України після 24 лютого 2022 року,
заявляє про намір залишитися на території нашої країни, внесений/а до реєстру PESEL.

Що потрібно підготувати:
Дані, необхідні для заповнення заяви:ім’я (імена) i прізвище,дата народження,
громадянство,стать,вид, серія та номер документа, за яким перетинається кордон,інформацію стосовно дати в’їзду на територію РП,адреса перебування,
контактні дані, включаючи номер телефону або адресу електронної пошти – якщо вони у Вас є; номер PESEL.

Що треба зробити:
 
 
Заповніть заяву (детальніше див. Що потрібно підготувати) та поставте підпис.
Допомога буде зарахована на Ваш банківський рахунок, щойно Ваша заява буде оброблена.Зауважимо, що заява від імені дитини подається батьками, тимчасовим опікуном або особою, яка фактично здійснює опіку над дитиною.
 
Скільки Ви можете отримати:
300 зл на особу.
 
Куди подавати заяву:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu

MOPS Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
 

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

MOPS  |  

Cоціальна допомога громадянам України

100 seniorów objętych teleopieką w Wałbrzychu

Około 3 tysięcy uchodźców w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij