Menu

Ametyst gigant - waży 400 kg i można go zobaczyć w Szczawnie

Blisko 400 kilogramowy ametyst można oglądać podczas Giełdy Minerałów w hali spacerowej w Szczawnie Zdroju. Dużym zainteresowaniem cieszą się też... różdżki. 


 
Ametyst gigant - waży 400 kg i można go zobaczyć w Szczawnie
Wielki, blisko 400 kilogramowy ametyst jest prezentowany w Polsce po raz pierwszy. Cechuje go doskonały kolor i połysk oraz obecność białych, kontrastujących kryształów kalcytu.
 
W giełdzie bierze udział 30 wystawców prezentujących minerały i wyroby jubilerskie.
Dominują kamienie z Sudetów. Są wykopane z Jaroszowa koło Strzegomia kwarce ,agaty z Nowego Kościoła koło Złotoryi, a także okazy z granitów strzegomskich.
 
 
Giełda wraca do uzdrowiska po 20 latach wraz z nowym projektem tworzącego się tu Muzeum Minerałów. Nawiązuje do spotkań kolekcjonerów organizowanych w latach 70-tych ubiegłego stulecia pod nazwą - "sejmik zbieraczy minerałów".
 
Kamienie można oglądać w sobotę i niedzielę w zabytkowej hali spacerowej w Szczawnie Zdroju. adm
foto: adm
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28

Komentarze

ollo (22 maja 2022 19:43)
Fajny pomysł, fajni wystawcy ! Szczególnie to duże na skraju Hali Spacerowej. Duży wybór kamieni. Dobre ceny. I co najważniejsze , wystawiający w tym miejscu znają temat ,,kamyków,,- -potrafią doradzić ! Brawo !!!

Dodaj komentarz

Zwiedzili TVN i Warszawę

Bałwan w Szczawnie Zdroju

''Obrotowe znaki'' - prokuratura wszczęsła śledztwo

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij