Menu

Drony obserwują ruch na rondzie - ma być lepiej

- Zbieramy doświadczenie i będziemy wyciągać wnioski - mówi dyrektor wałbrzyskiego ZDKiUM, Krzysztof Szewczyk. Problemy na rondzie są - gdy pada deszcz tworzy się basen, a po włączeniu sygnalizacji świetlnej korki.  Jak tłumaczą urzędnicy, odpowiedzialność jest po stronie wykonawcy a częściowo to wina kierowców. 


 

Drony obserwują ruch na rondzie - ma być lepiej

W czwartek po obfitych opadach deszczu Rondo Niepodległości zamieniło się w basen.  W sobotę rano, gdy zmieniono organizację ruchu i włączono sygnalizację świetlną - tworzyły się tam gigantyczne korki.  Dziś praktycznie nie jest to już rondo a cztery odrębne skrzyżowania. 

- Stąd też to dzisiejsze nasze spotkanie, aby zwrócić się z apelem do wszystkich użytkowników dróg, aby rozważnie, stosując zasady przepisów drogowych poruszać się - rozpoczął konferencję prasową dyrektor ZDKiUM Krzysztof Szewczyk. 

 

 

Jak mówił Szewczyk, skrzyżowanie uruchomiono w związku z potrzebą, pewną presją społeczną. Podkreślał, że skrzyżowanie nie jest jednak w pełni funkcjonalne. 

- W naszej ocenie jest to na dzień dzisiejszy plac budowy. Pełną odpowiedzialność za 
bezpieczeństwo spoczywa na wykonawcy, który budowę prowadzi -
dodaje Szewczyk. - Zbieramy doświadczenie i będziemy wyciągać wnioski. 

Jak zapowiadał, w okresie wakacyjnym będą uruchamiane kolejne odcinki obwodnicy.

- Ponawiam apel, żeby jednak kierowcy zwracali uwagę na oznakowanie, na sygnały świetlne, które się pojawiły i stosowali się do ogólnych przepisów ruchu drogowego. Do tej pory było to rondo, w tej czasowej organizacji ruchu, czyli ruch okrężny. Pierwszeństwo mieli kierowcy, którzy byli na rondzie, wszystkie wloty były podporządkowane. W tej chwili podporządkowane są wloty od ulicy Szczawieńskiej i Długiej, pierwszeństwo jest na głównym kierunku czyli od ulicy Wieniawskiego. To są tak naprawdę cztery skrzyżowania. - mówi Krzysztof Fila z wałbrzyskiego Urzędu Miasta.

- Za dwa tygodnie ma zostać uruchomiony ruch na ulicy Wyszyńskiego, co na pewno nie załatwi obecnego problemu, ale może w pewnym sensie odciążyć dzisiaj oblegane kierunki  - mówi dyrektor ZDKIUM, Krzysztof Szewczyk. 


A co z wodą. która zbiera się na rondzie przy nieco większych opadach deszczu ? 

-  Przyczyną tych zatorów na rondzie stały się zapchane studzienki. Po oczyszczeniu tych studzienek nie było już takiego problemu.  Systematyczne czyszczenie wpustów powinno na bieżąco rozwiązywać problem. - tłumaczą urzędnicy. 

- To jest jeszcze budowa (...) Póki obiekt nie został oddany do użytkowania odpowiedzialność jest po stronie wykonawcy (Budimex S.A - red.) -  dodaje dyrektor ZDKiUM Krzysztof Szewczyk. 

Zobacz konferencje prasową


Sobota (28.05)  godz. 11:30. Na Rondzie Niepodległości jest korek z każdej strony. 

Czytaj też:
Jeden wielki korek wokół Ronda Niepodległości
Podwodne rondo Niepodległości

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Fauna (17 czerwca 2022 17:10)
Cytuję użytkownika: Bluszczowy Romek z Valbzikha
Jeżeli macie na myśli tureckie drony Bayraktary, to dobry pomysł.Zrobią co trzeba i zbudujemy rondo od nowa.Tak jak należało to zrobić od początku.
Poprzez obserwację, telepatycznie zrobią się bezkolizyjne prawoskręty?!? A może dzięki dronom z idiotycznego skrzyżowania zrobi się prawdziwe rondo? Znowu kogoś pogięło w ratuszu.
Jerzy Jacek Pilchowski (1 czerwca 2022 14:30)
Cytuję użytkownika: Student
Zastanawiam się nad tymi, którzy wciąż krytykują władze wałbrzyskie. Zamiast bluzgać na nie, powinni podać konstruktywne rozwiązania problemów, z którymi, według nich, owa władza sobie nie radzi. Do roboty malkontenci, uruchomcie swoje szare komórki mózgowe, bo inaczej one wyparują i zwiększy się ilość bezmózgowców. Pozdrawiam Was
Słuszna uwaga. Podejmuję wyzwanie: Wprowadzić natychmiastowy zakaz dalszego pożyczania pieniędzy przez samorządy których zadłużenie przekracza 100% rocznych dochodów. P.S. Wałbrzych jest już zadłużony na około 200% rocznego dochodu miasta.
Student (1 czerwca 2022 12:55)
Zastanawiam się nad tymi, którzy wciąż krytykują władze wałbrzyskie. Zamiast bluzgać na nie, powinni podać konstruktywne rozwiązania problemów, z którymi, według nich, owa władza sobie nie radzi. Do roboty malkontenci, uruchomcie swoje szare komórki mózgowe, bo inaczej one wyparują i zwiększy się ilość bezmózgowców. Pozdrawiam Was
Jerzy Jacek Pilchowski (31 maja 2022 20:26)
Dziś koło godziny 19:30 przejechałem przez to rondo-skrzyżowanie. Nikogo nie porysowałem i tylko na chwilę zablokowałem (częściowo) jeden pas. Oczekuję oklasków i gratulacji.
Pinokio (31 maja 2022 18:40)
A ja myślałem,że mistrzem bredni i kłamstw jest Roman, a wy obaj jesteście ciut od niego lepsi.Przy tym obraziliście inteligencję tysięcy Wałbrzyszan.Tylko Ławrow potrafi lepiej od was zmyślać.
Bluszczowy Romek z Valbzikha (31 maja 2022 12:51)
Jeżeli macie na myśli tureckie drony Bayraktary, to dobry pomysł.Zrobią co trzeba i zbudujemy rondo od nowa.Tak jak należało to zrobić od początku.
DBA (31 maja 2022 11:34)
Cytuję użytkownika: Jacek (30 maja 2022 16:12)
Czyli pan Krzysztof Szewczak dyrektor ZDKiUM podwładny kierownika UM Romana Szełemeja uważa, że winy za taki stan rzeczy nie ponosi firma Trakt, która wykonała projekt obwodnicy,nie Wojewoda Dolnośląski, który ten projekt zatwierdził i nie inspektor nadzoru z ramienia miasta,który to wszystko nadzoruje.Winnymi są Budimex i kierowcy.
Ależ oczywiscie. Przecież firma Trakt jest firmą zaprzyjaźnioną i byłoby im przykro, służby Wojewody przy zatwierdzaniu w przyszłosci mogłyby być rygorystyczne, a inspektor nadzoru to swój chłop. Zostaje tylko Budimex, który i tak ma to w d..pie i kierowcy, których wszyscy mają w d...pie. A tak w ogóle co się czepiacie - to i tak za środki przyznane przez Unię, tylko szkoda nie można ich było przeznaczyć na inne ciekawsze cele władz miasta bo przecież drogi dla samochodów jak i same samochody w "zielonej cywilizacji" to przeżytek.
3mam (31 maja 2022 9:13)
Cytat: "Ponawiam apel, żeby jednak kierowcy zwracali uwagę na oznakowanie, na sygnały świetlne, które się pojawiły i stosowali się do ogólnych przepisów ruchu drogowego". To właśnie ZDKiUM powinien ustawić prawidłowy znak nakazu , który będzie informował kierowców jadących z Podzamcza i zatrzymanych przed drugimi światłąmi -na środku drugiego skrzyżowania – o jednym pasie na wprost i o DWÓCH pasach ruchu w LEWO ( pas lewy -powrót na Podzamcze, pas wewnętrzny środkowy – jazda na Piaskową Górę). Pozwoli to na uniknięcie korków i wypadków przez kierowców, którzy po minięciu świateł chcą zjechać z lewego skrajnego pasa na wewnętrzny środkowy, aby dostać się na Piaskową Górę.
Wiocha (31 maja 2022 8:31)
Cytuję użytkownika: Szczaw i Mirabelka
Od obserwowania dronami poprawi się ruch na bublu...Świetny dowcip!
Zapomniałeś w jakim kraju mieszkasz? To cyrk i Monty Phyton w jednym. Ministerstwo głupich kroków już dawno mamy !
Szczaw i Mirabelka (31 maja 2022 6:49)
Od obserwowania dronami poprawi się ruch na bublu...Świetny dowcip!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Obwodnica z lotu ptaka (FOTO)

Część pozwoleń już jest. Czekamy na otwarcie obwodnicy

Wysockiego będzie otwarta za dwa tygodnie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij