Menu

Nowy 'elektryk' dla Straży Miejskiej

Miasto Wałbrzych zakupiło dla Straży Miejskiej nowy samochód. To w pełni elektryczny pojazd, który służyć będzie patrolom drogowym i transporcie niekoniecznie lubianych przez kierowców blokad na koła dla nieprawidłowo parkujących.

Nowy 'elektryk' dla Straży Miejskiej
Straż Miejska była jedną z pierwszych miejskich instytucji, która przed laty dysponowała pojazdem hybrydowym. Teraz czas na kolejny krok naprzód i przesiadkę do w pełni elektrycznego samochodu. Będzie nim Mercedes eVito.
 
- W tej trudnej sytuacji dostawczej w rozumieniu zamawiania samochodów i przetargów, znalazł się partner, który spełnił najwyższe wymogi, jakie stawialiśmy w specyfikacji, związane z pełną elektrycznością, czyli zeroemisyjnością - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
- Ten egzemplarz dysponuje zasięgiem od 150 do 200 km. One się już sprawdzają w służbie. Pierwszym takim nabywcą było miasto Białystok. Takie dwa samochody jeżdżą już w Koszalinie, natomiast na Dolnym Śląsku jest to pierwsza jednostka Straży Miejskiej, która posiada taki pojazd - mówi Grzegorz Gambezow z firmy Mercedes-Benz Polska.
 
W jaki sposób pojazd przysłuży się pracy strażników?
 
 
- Będzie pełnił służbę patrolową z założeniem kontroli ruchu drogowego, dlatego jest przystosowany do przewozu w tym wypadku blokad samochodowych. Samochód, który do tej pory wykonywał te zadania z uwagi na zużycie, zostanie wycofany z eksploatacji. Od dawna staraliśmy się, żeby taki pojazd u nas funkcjonował. Zaczynaliśmy od elektrycznych rowerów, które służą do tej pory. Ten samochód oprócz tego, że będzie tani w eksploatacji, to jeszcze będzie mógł jeździć prawie bez przerwy, bo dysponujemy stacją szybkiego ładowania. Jego zasięg to wprawdzie około 150 kilometrów, ale na dwie zmiany to zupełnie wystarczy - mówi Kazimierz Nowak, komendant Straży Miejskiej w Wałbrzychu.
 
 
Firma Merdeces zobowiązała się do 5-letniej bezpłatnej usługi serwisowej tego samochodu. Wraz z wyposażeniem i przystosowaniem do służby w Straży Miejskiej pojazd kosztował 238 tysięcy złotych.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Roman Szełemej (4 czerwca 2022 17:52)
Cytuję użytkownika: Mieszczanin
Dlaczego nie widać w mieście patroli pieszych Straży Miejskiej ani Policji? Nie wszystko widać z samochodu ani nie wszędzie się wjedzie a tam właśnie jest "najciekawiej". Nie wspominając ile paliwa spalają radiowozy i kosztach pieniężnych jak i ekologicznych
Nie widać , ponieważ Wałbrzych jako miasto rozwijające się ekonomicznie , musi przyjąć pracowników z zewnątrz . Nie możemy patrolować miasta w 100 % , gdyż dbamy o ich oraz nasze bezpieczeństwo .
Mieszczanin (4 czerwca 2022 14:25)
Dlaczego nie widać w mieście patroli pieszych Straży Miejskiej ani Policji? Nie wszystko widać z samochodu ani nie wszędzie się wjedzie a tam właśnie jest "najciekawiej". Nie wspominając ile paliwa spalają radiowozy i kosztach pieniężnych jak i ekologicznych
Roman 500 000 (4 czerwca 2022 10:55)
Cytuję użytkownika: Wanda
Super mam nadzieję, że SM będzie tępić brudasów i patoli.
Nie doczekanie.Nigdy tego nie robili,nie robią i nie będą robić. W zamian za nieróbstwo, zrywanie plakatów wyborczych konkurencji car poprawił im warunki pracy.Bo co taki wypierdek prądożerny o zasięgu 100km może? Można nim podjechać z rynku do Aldi na zakupy i wrócić.I na tym rynku będzie "ozdobą" martwego placu.
Wanda (4 czerwca 2022 7:10)
Super mam nadzieję, że SM będzie tępić brudasów i patoli.
Hgw (4 czerwca 2022 5:16)
Zenada! Chodniki zrujnowane,ze można się zabić.Jezdnie polatane ,wyglądają jak krowie placki na pastwisku,a tu wydaje się gruba kasę !Teraz uwaga na źle parkowanie mandaty ,muszą pokryć ten zakup.Teraz Panie strażniczki juz nie będą spacerować z głową w chmurach ,będą wozic cztery litery.
Bluszczowy Romek z Valbzikha (3 czerwca 2022 23:51)
Szczyt głupoty szelemeja.Gigantyczny koszt i błyskawiczne zużycie z powodu spadku pojemności baterii.Zobaczycie zimą.Swiatla mijania,nie odśnieżone drogi i grzanie tyłków strażników.Bateryjki padną raz dwa.
Goldmann (3 czerwca 2022 23:14)
,,zajebisty zasięg,,,i jeszcze uzależniony od ,, prędkości,,,,Ten czosnkowy sołtys,,to porażka,,,
Romek (3 czerwca 2022 22:57)
Zakłamanie Szełemeja sięga zenitu. Skoro taki proekologiczny to gdzie ścieżka rowerowa z Podzamcza na Piaskową??? Wybudował wyspę centralną koło Tesco do tego ciul wie po co wyspa w stronę Podzamcza, chodniki na 0,5 metra i jeszcze barierki dołożyli, ścieżki rowerowej brak. I stanie taki przed kamerą lub obiektywem i będzie pier...dolił jak to on na ekologię stawia.
Normalny (3 czerwca 2022 22:28)
Przez takie POsunięcia Wałbrzych jest bankrutem.
Jacek (3 czerwca 2022 21:51)
Sprawdzi się przed wyborami,ciekawe ile plakatów się zmieści?

Dodaj komentarz

straż miejska  |   samochód elektryczny  |   patrol  |   blokada  |  

Leżał na torach

Straż Miejska na koniach. Widujecie ich?

Patrolują nielegalne kąpieliska

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij