Menu

Wróciły pociągi na trasę Świdnica- Sobótka - Wrocław

Sporym sukcesem można okrzyknąć otwarcie linii kolejowej Świdnica - Sobótka -  Wrocław. Podróżni dopisali, pociągi na trasie były pełne. Nie obyło się jednak bez opóźnień... 

Wróciły pociągi na trasę Świdnica- Sobótka - Wrocław

Na rasie Wrocław - Świdnica przez Sobótkę pociągi nie jeździły 22 lata. W niedzielę na trasę pociągi znów wyjechały  - linie obsługują Koleje Dolnośląskie. Pociąg przed ponad 20 latami jechał tą trasą ponad dwie godziny, dziś podróż z Wrocławia do Świdnicy trwa około godziny... jeśli nie ma opóźnień.  Te jednak były, pociągi spóźniały się do 20 minut, jednak w większości nie przeszkadzało to podróżnym. W pierwszy kurs po 22 latach wybrało się sporo turystów. Wyjeżdżając z Wrocławia praktycznie wszystkie miejsca siedzące były zajęte, już na pierwszej stacji, podobnie było w Świdnicy. Popularna stała się też Sobótka, w znacznej większości był to przystanek docelowy dla podróżnych jadących ze Świdnicy czy Wrocławia. 

Remont lini kosztował 217 mln zł.  Połączenie (linia nr 285) z Wrocławia przez Sobótkę Zachodnią do Świdnicy liczy ok. 60 km.  Na trasie położono nowe tory, pociągi mogą tu rozwijać predkość nawet do 120 km.h. Wyremontowano mosty i wiadukty i ponad 50 przejazdów kolejowo-drogowych. 

 

 

Między Wrocławiem a Świdnicą podróżni korzystają z 14 przystanków a podróz trwa około godziny.

Czytaj też:
Remont lini Świdnica-Jedlina trwa

adm
foto: adm
redkcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13

Komentarze

Marie Kendschoreck (14 czerwca 2022 22:02)
Linię zlikwidowano za AWS (poprzednika PiS). Dla samorządów odzyskano ją w roku 2008. Łączenie tego z PIS jest nieprzyzwoite
stary maszynista (13 czerwca 2022 14:19)
Cytuję użytkownika: Do lemingokoków
To co Tusek zlikwidował, teraz się odbudowuje.
22 lata temu -PISowski sympatyku ( ale Ty po nauczaniu Czarnka jesteś to możesz tego nie wiedzieć )
Do lemingokoków (13 czerwca 2022 9:40)
To co Tusek zlikwidował, teraz się odbudowuje.

Dodaj komentarz

koleje dolnośląskie  |   świdnica  |   Wrocław  |   SObótka  |   pociąg  |  

Bomba w samolocie

Prace saperskie: pociągi we Wrocławiu ze skróconymi trasami od...

Produkowali pornografię z udziałem dzieci - sąd przedłużył areszt

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij