Menu

Katarzyna Duda pisze o pracy w korpo

Bilioteka pod Atlantami zaprasza na spotkanie z pisarką Katarzyną Dudą. Autorka książki o pracownikach - ofiarach transformacji ustrojowej z lat 90-tych, tym razem przygląda się życiu zawodowym Polaków zatrudnionych w międzynarodowych korporacjach.

Katarzyna Duda pisze o pracy w korpo

W 2019 roku Katarzyna Duda gościła w Wałbrzychu promując swoją książkę "Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda", która poświęcona była wałbrzyszanom, którzy stracili pracę w wyniku zmian ustrojowych lat 90-tych i nie mogli odnaleźć się w nowych realiach gospodarczych.

czytaj więcej - kliknij tutaj

Tym razem autorka pozostając w sferze rynku pracy, przygląda się współczesnym realiom a inspiracją do napisania nowej książki "KORPO" była tragedia, jaka spotkała rodzinę Dariusza Dziamskiego, który zmarł w pracy w Amazonie 6 września 2021 roku.

- Jest styczeń 2022 roku, a Beatę (żonę zmarłego - przyp. red) nadal dręczą pytania: „Czy Darek nadal by żył, gdyby lider posłuchał jego próśb i ulżył mu w ciężkiej pracy, gdyby przydzielił mu drugą osobę do pomocy lub przeniósł go do innego działu? Czy gdybym wtedy była w pracy i zaczęłabym głośno krzyczeć, że z Darkiem jest bardzo źle, to udałoby się go uratować?” - mówi Katarzyna Duda.

Po rozmowach z wieloma osobami autorka nakreśliła bardzo niepokojący obraz nowoczesnego rynku pracy.

 

 

- Korporacje starannie dbają o swój wizerunek. Niemal każda duża firma chwali się tym, że oferuje pracownikom ekstra benefity, takie jak: warzywne wtorki i owocowe czwartki, karnety na siłownię i pakiety medyczne. Z przeprowadzonych przeze mnie licznych rozmów tymczasem wynikało, te praktyki to często fasada, za którą kryją się metody zarządzania sprawiające, że pracownicy mówią: „korporacje to nie są miejsca pracy – to miejsca udręki” - twierdzi Katarzyna Duda.

Jeśli macie ochotę podyskutować o waszych przemyśleniach, podzielić się swoimi doświadczeniami lub posłuchać historii, o których pisze Katarzyna Duda, przyjdźcie na spotkanie z autorką do Filii Biblioteki pod Atlantami w dzielnicy Sobięcin przy ul. 1 Maja 149. Spotkanie odbędzie się we wtorek 28 czerwca o godzinie 17:00.

-----------------------------

KATARZYNA DUDA (1990) – absolwentka prawa i politologii na Uniwersytecie
Opolskim. W latach 2015–2018 badała warunki zatrudnienia osób sprzątających
i ochroniarzy w firmach prywatnych. Podejmowała liczne interwencje na
rzecz poprawy sytuacji ochroniarzy i osób sprzątających. Od 2019 roku pracuje
w OPZZ w Warszawie jako specjalistka ds. polityki społecznej i rynku pracy.
Należy do związku zawodowego „Konfederacja Pracy” i jest członkinią Zarządu
Okręgu Warszawskiego partii Razem. W 2019 roku wydała książkę Kiedyś
tu było życie, teraz jest tylko bieda, poświęconą losom robotników przemysłowych
w Polsce, których zakłady pracy zamknięto po 1989 roku.

 

opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Ukraińskie ksiązki w wałbrzyskiej bibliotece

Sybir - los zesłańców w głąb Związku Radzieckiego na zdjęciach

Szyb Irena będzie nową atrakcją Sobięcina

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij