Menu

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Obywatelską postawą i świadomością wykazał się mieszkaniec Wałbrzycha, którzy zareagował na zagrożenie w ruchu drogowym spowodowane przez kierowcę BMW. Ujęty mężczyzna był tak pijany, że nie mógł ustać na nogach. Notowany 43-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy
25 czerwca po godzinie 22:00 oficer dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty przez mieszkańca naszego miasta na ul. Długiej w Wałbrzychu. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, zgłaszający poinformował, że widział jak kierujący idąc chwiejnym krokiem  wsiada za kierownicę, następnie cofając samochodem mało brakowało, a uderzyłby w uliczną latarnie.
 
Świadek nabrał podejrzeń, że kierujący może być nietrzeźwy. Gdy mężczyzna ruszył pojazdem, zgłaszający pojechał za nim w tym czasie dzwoniąc na numer alarmowy 112. Kierujący BMW poruszał się całą szerokością jezdni i co chwila zjeżdżał na pobocze. W pewnym momencie wjechał w boczną uliczkę z której chciał wycofać, to również robił nieumiejętnie. Świadek widząc to, zatrzymał swój samochód i podbiegł do kierującego. Wyczuł od niego silną woń alkoholu i przez otwartą szybę wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę.
 
Amator jazdy na "podwójnym gazie” został ostatecznie zatrzymany przez policjantów z „jedynki” Okazało się, że 43-letni wałbrzyszanin posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych aż do lutego 2028 roku. Od mężczyzny została pobrana krew do badań.
 
 
Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po uzyskaniu wyniku z krwi, zarzut zostanie uzupełniony o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
 
- Policjanci kierują słowa podziękowania postawy świadka tej sytuacji. Zdecydowana reakcja mężczyzny pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał - mówi rzecznik wałbrzyskiej policji asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pilot (29 czerwca 2022 0:09)
Konfidencja kwitnie na calego :(
MarkMerc (28 czerwca 2022 21:39)
Bmw stan umysłu
Felek (28 czerwca 2022 19:19)
Cytuję użytkownika: Jja
Brak słów na zachowanie pijanych debili.Zakaz do 2028roku,a ten dalej ,stwarza zagrożenie na drodze.Jskby zaczęli wsadzac tych potencjalnych morderców za kratki ,zamiast straszyć kara w zawieszeniu,może byłoby mniej takich nieodpowiedzialnych meneli.
Popieram.Natychmiast za kraty.Niech haruje 12 godzin na dobę za miskę czarnej polewki i kromke chleba.Zarobione pieniądze przekazać NS poszkodowanych w wypadkach!Debili i patroli wyeliminować z dróg!To zabójcy!!!!
januszek z rodu kowaskich (28 czerwca 2022 16:17)
Cytuję użytkownika: John
Cytuję użytkownika: Loala
Śpij sPOkojnie ORMO czuwa.
Kolejny komentujący półidiota, porażka tego miasta.
Nie pół lecz cały idiota, za pewne ojciec Alanka i Dżesiki.
John (28 czerwca 2022 16:06)
Cytuję użytkownika: Loala
Śpij sPOkojnie ORMO czuwa.
Kolejny komentujący półidiota, porażka tego miasta.
John (28 czerwca 2022 15:56)
Cytuję użytkownika: Smierc konfidentom
Kapus Kapus inaczej 60tka bez skrupułów sprzeda najlepszego ziomka
Widać żeś debil. Właśnie powinieneś trafić na takiego drugiego coby ci po pijaku po durnym łbie przejechał. Porażka ilu kretynów mieszka w tym mieście.
Jja (28 czerwca 2022 15:50)
Brak słów na zachowanie pijanych debili.Zakaz do 2028roku,a ten dalej ,stwarza zagrożenie na drodze.Jskby zaczęli wsadzac tych potencjalnych morderców za kratki ,zamiast straszyć kara w zawieszeniu,może byłoby mniej takich nieodpowiedzialnych meneli.
Smierc konfidentom (28 czerwca 2022 13:45)
Kapus Kapus inaczej 60tka bez skrupułów sprzeda najlepszego ziomka
Loala (28 czerwca 2022 12:42)
Śpij sPOkojnie ORMO czuwa.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   zatrzymanie obywatelskie  |   pijany kierowca  |  

Podgórze: 71-latek ugodził nożem sąsiada

Groził, że ją zabije. Powybijał szyby w jej mieszkaniu

Szuka ich policja.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij