Menu

Wjeżdżasz do lasu - zapłacisz mandat

Weekend minął im na patrolowaniu Chełmca, Dzikowca,  Lesistej Wielkiej i terenu wokół Andrzejówki. Wystawili trzy mandaty za wjazd samochodem do lasu. Strażnicy leśni i policjanci ruszyli na wspólne patrole. 

 

Wjeżdżasz do lasu - zapłacisz mandat
- Celem mundurowych jest działanie prewencyjne, w tym przeciwdziałanie niszczeniu środowiska na terenach leśnych. Chodzi tu między innymi także o kradzieże drewna, kłusownictwo, czy też szkodnictwo leśne. - informuje wałbrzyska policja. 
 
 
W miniony weekend funkcjonariusze policji i straży leśnej patrolowali samochodem terenowym i quadami  lasy powiatu wałbrzyskiego. Odwiedzili głównie tereny leśne i  szlaki turystyczne położone na terenie góry Chełmiec, masywu Dzikowca i Lesistej Wielkiej, a także terenów przyległych do Andrzejówki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na turystów, którzy wjeżdżają samochodami do lasów, czy też parkować swoje samochody na drogach leśnych, gdzie jest to zabronione.
 
- Mundurowi przeprowadzili trzy interwencje, wylegitymowali siedem osób, dokonali dwóch kontroli pojazdów, ujawniając przy tym trzech sprawców wykroczeń za bezprawny wjazd samochodami do lasu. - informuje policja.

Wspólne patrole Policji, i Straży Leśnej będą kontynuowane cyklicznie, szczególnie w czasie weekendów, kiedy na szlakach jest najwięcej turystów.adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gość (19 lipca 2022 8:58)
... Przeciwdziałać niszczeniu roślinności... He he he... dobre. Śmiech na sali... Niech lepiej sprawdzą legalność, ale taką prawdziwą, wywożenia z lasów ciężarówek pełnych drzewa. Ostatnio da się zobaczyć dosłownie ogołocone z drzew miejsca, czasami nie poznawaliśmy tych miejsc. A policja pieprzy o ochronie zieleniny.
Roman (18 lipca 2022 13:56)
Zapraszam panów policjantów na ścieżki rowerowe na Niedwiadkach. Spotkać tu można tatusia z dwiema kilkuletnimi córeczkami, wszyscy na motorach. Upiredliwych crosowców, quadowców i wszelkiej maści mamlasó którzy przy swoich marnych umiejętnościach potrafią jedynie takie właśnie dróżki dewastować.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   straż leśna  |  

1 mln złotych za wskazanie osoby, która zanieczyściła Odrę

Agresywny pasażer, który pobił kierowcę zatrzymany przez policję

Zniszczył koparką barak i rozdzielnię prądu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij