Menu

Trwają negocjacje z wykonawcą przebudowy al. Niepodległości

Wojna w Ukrainie i galopująca inflacja – to przyczyny, którymi tłumaczy problemy z ukończeniem inwestycji generalny wykonawca przebudowy alei Niepodległości, firma Polskie Surowce Skalne Spółka z o.o. Grupa Budowlana. 

Trwają negocjacje z wykonawcą przebudowy al. Niepodległości
Spółka wystąpiła do miasta o zwiększenie wartości kontraktu tłumacząc to tym, iż przy obecnych cenach paliw, energii elektrycznej, kosztów pracy, ale przede wszystkim cen materiałów budowlanych, które wzrosły między 30 a 40 % (np. koszt masy bitumicznej wzrósł o 35%) nie jest w stanie wykonać zadania za kwotę, która po przetargu wyniosła 5 873 954 złotych.  
 
Przypomnijmy, iż aleja Niepodległości to droga wojewódzka, zatem inwestycję współfinansuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Miasto ma już wstępne zapewnienie DSDiK o zwiększeniu środków na świdnickie przedsięwzięcie. 
 
Negocjacje z firmą Polskie Surowce Skalne Spółka z o.o. Grupa Budowlana trwają i wykonawca zapewnia, że ekipa powróci na plac budowy niezwłocznie po wiążących uzgodnieniach. 
 
 
redakcja@walbrzych24.com
 
Umowny termin ukończenia inwestycji to 31 października 2022 roku.
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

swidnica  |   droga  |   niepodleglosci  |   konsultacje  |   negocjacje  |  

Wycięli drzewa, będzie remont drogi

Znaleziono amfory, które mają 2700 lat. Sensacyjne odkrycie w Świdnicy

Tunel na S3 prawie gotowy. Zobacz przejazd

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij