Menu

Policja i strażacy nad jeziorem w Zagórzu

Tym razem to nie wakacje... Policjanci i strażacy patrolują Jezioro Bystrzyckie. Łódki pojawiły się na wodzie, ale łączone patrole pojawiły się również na lądzie.

 
 
Policja i strażacy nad jeziorem w Zagórzu
- Mundurowi podczas tego typu patroli działają głównie prewencyjnie. Reagują na wszelkiego rodzaju łamanie przepisów, takich jak kąpiel w miejscach niedozwolonych, czy poruszanie się kajakiem lub łodzią pod wpływem alkoholu. Takich sytuacji na szczęście w ostatnim czasie mundurowi nie zaobserwowali. - informuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.
 
Wspólne patrole w rejonach zbiorników wodnych są organizowane cyklicznie, aż do zakończenia sezonu letniego.
 
 
- Kiedy mamy pod opieką dzieci kontrolujmy je, aby nie stracić ich z oczu. Jeżeli pozwalamy im wejść do wody, zawsze zakładajmy najmłodszym pociechom kamizelki ratunkowe lub inne elementy, które pozwolą im utrzymać się na powierzchni. - mówi komisarz Marcin Świeży. - Sami nie korzystajmy z dzikich plaż i stosujmy się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska. Podczas pobytu nad wodą nie należy spożywać alkoholu, który jest jedną z głównych przyczyną tragicznych wypadków.
 
W przypadku wypadku nad wodą pamiętajmy o dwóch ważnych numerach, które należy wykręcić: 112 - numer alarmowy oraz 601 100 100 - Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.kat
foto: Policja Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Walbrzyszanka (15 sierpnia 2022 16:24)
Hahaha dobre. Wspólne patrole policji straży... Ciekawe. Jak jest piekna pogoda to nie można się doprosić o wspólny patrol na lodzi ratownika policjant. Tak dla przestrogi. Niestety to ratownicy wopr robią czarna robotę... Rowerki wypożyczane przez największy hotel często bez kapokow, a jak są to za duże, że dziecko bez problemu może wypaść z niego wpadając do wody. Na rowerkach były palone grille, pity alkohol już nie wspomnę o pokazach skoków do wody zwłaszcza tych po alkoholu i najlepiej to przy tamie. Hitem tego roku są wypożyczane deski supp... Ciekawe czy ktoś w ogóle sprawdza umiejętność pływania na takim sprzęcie przed wypożyczeniem... Przez wiele lat ratownicy wopr toczą walkę z wiatrakami żeby było bezpiecznie. Użeranie się z pijanymi ludźmi na rowerkach to jest codzienność weekendowa. Z tego co mi wiadomo (taka informacja od zainteresowanych) policjant żeby wejść do Łodzi z ratownikiem musi odbyć specjalne szkolenie... Żenada... Patrole piesze policji? W tym roku widziałam jeden po18 przy nowej kładce. Bardzo miły widok zwłaszcza że wreszcie ktoś się zabrał za parkowanie przez porzucenie pojazdu, w miejscach gdzie karetka, czy straż a nawet policja w razie akcji ratunkowej już by nie przejechała. Sezon się konczy... Oby statystyka utoniec od lat się nie zmieniła czyli była 0... Itp dzięki Walbrzyskiemu WOPR... wiem ratownicy wopr są od tego ale bzdury ze się robi wspólne patrole bo raz się wypłynęło na ćwiczenia... Trochę zenujace...
PanRychu (12 sierpnia 2022 20:58)
I dniówka zleciała na opalanku.... i cyk do emerytury bliżej.
xyz (12 sierpnia 2022 14:21)
Cytuję użytkownika: Goldmann,,
,, proponuję ,,aby czosnkowy sołtys zamknął i ten akwen,,,bo jest sadzawka z cyganami na Ratuszowej,,,,
zostałeś nominowany na idiotę tego miesiąca
Goldmann,, (11 sierpnia 2022 21:25)
,, proponuję ,,aby czosnkowy sołtys zamknął i ten akwen,,,bo jest sadzawka z cyganami na Ratuszowej,,,,

Dodaj komentarz

Walim  |   pos sąsiedzku  |   112  |   straż pożarna  |   Zagórze  |   jezioro Bystrzyckie  |   straż pożarna  |  

Zatrzymany z amfetaminą odpowie za handel narkotykami

Okradał własną babcię, z którą mieszkał. Usłyszał 20 zarzutów

Prawie 3,5 promila - kierowca złapany po anonimowym donosie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij