Menu

A może tak do Walimia ?

Zapraszamy w Góry Sowie do Gminy Walim, która swoimi widokami potrafi zachwycić każdego.
 

A może tak do Walimia ?

Przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody Jezioro Bystrzyckie z najdłuższą  w Polsce kładką wstęgową. Na szczycie Góra Choina w Zagórzu Śląskim rozpościera się Zamek Grodno z Multimedialnym Centrum Bioedukacji. To właśnie u nas, w mury średniowiecznego zamku wprowadzono technologię XXI wieku.  Zapraszamy także do Sztolni Walimskich, które są pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich.

Pasjonatów aktywności ruchowej zapraszamy na malownicze szlaki turystyczne, przebiegające przez  Park Krajobrazowy Gór Sowich i Rezerwat Przyrody Góra Choina. Amatorom dwóch kółek polecamy wspaniałe trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Oznakowane trasy W1-W10 wchodzą w skład 500 kilometrów tras rowerowych Rowerowa500.

Tradycyjnie też 15 sierpnia zapraszamy na jubileuszowy XV. Festiwal Sera 
w Dziećmorowicach. Startujemy  o godzinie 14:00.   Będzie możliwość degustacji i zakupu serów góralskich, austriackich, korycińskich, włodawskich i wielu innych. Nie zabraknie stoisk z przetwórstwem domowym i rękodziełem. A na naszych najmłodszych gości czekać będzie mnóstwo atrakcji.  

 

 

adm
foto: Gmina Walim
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

specnaz (16 sierpnia 2022 10:05)
Cytuję użytkownika: PARTIA PO JEST JAK CYKLON B
CZY TUSK, PARTIA PO-JE-BOW, SZMATY FRASYNIUK I KURDEJ SZATAN, KOMUCHY I CZERWONE CZOSNKI ZLOZA DZIS ZYCZENIA POLSKIM ZOLNIERZOM I ARMII POLSKIEJ??? CZY ZNOW ZAPADNA SIE POD ZIEMIE JAK ZDRADZIECKA RUDA MORDA TUSK PODCZAS ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO? NAWET SZEF SIL ZBROJNYCH UKRAINY SKLADA POLAKOM ZYCZENIA PO POLSKU. TUSK NAWET PO NIEMIECKU NIE SKLADA ZYCZEN. FUR DEUTCHLAND PO NIEMIECKU POTRAFIL, ALE TO ZYCZENIA NIEMIECKIEJ PARTII SKLADAL. ZOLNIERZ POLSKI NIE ZALSUGUJE WEDLUG RUDEJ SZMATY.
Co ty p*****lisz zjebany lbie?chyba rozpucha sie nawachales
STRAZNICY CHRZESCIJANSTWA I WIARY OJCOW (15 sierpnia 2022 10:30)
https://www.youtube.com/watch?v=uGccq6QAmvQ DZIS JEST DZIEN WOJSKA POLSKIEGO, ROZNICY CUDU NAD WISLA I SWIETO WNIEBOWZIECIA NAJSWIETSZEJ MARYI PANNY. A ZYDOKOMUSZE MEDIA JAK ZWYKLE ZAPOMINAJA O WIELKICH DNIACH DLA POLSKI I POLAKOW, PRZEZ CO PROBUJA RUGOWAC Z POLAKOW WIARE ICH OJCOW, KULTURE I TRADYCJE. ZYDOKOMUCHY OD LAT PROBUJA ROBIC POLAKA NA WZOR SLUGI CARYCY KATARZYNY 'PANINA', A NIE NA WZOR PILECKIEGO, LUPASZKI, POPIELUSZKI, DOWBORA-MUŚNICKIEGO, MARII RODZIEWICZOWNEJ, DMOWSKIEGO, PILSUDSKIEGO, MACZKA CZY WITOLDA URBANOWICZA. I TAK CZERWONE URWISKA NIE WYGRACIE Z POLSKA.

Dodaj komentarz

Walim  |   Po sąsiedzku  |   Zagórze  |   Jezioro Bustrzyckie  |   Zamek Grodno  |  

Bożonarodzeniowe spotkanie w Walimiu

Świąteczny Jarmark w Kamiennej Górze (FOTO)

60 dzieci pojechało do Warszawy. Zobaczyły studio TVN i Stadion...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij