Menu

Zabezpieczyli ponad 350 kg suszu i krajanki tytoniowej

Powiat kłodzki: Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) przejęły w powiecie kłodzkim susz i krajankę tytoniową bez znaków akcyzy o wartości 206 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany listem gończym.
Zabezpieczyli ponad 350 kg suszu i krajanki tytoniowej
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS oraz policjanci z CBŚP Zarządu we Wrocławiu, Wydział w Jeleniej Górze przeprowadzali wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej. Funkcjonariusze CBŚP ustalili miejsce przebywania 48-letniego mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany.
 
W trakcie przeszukiwania posesji na terenie powiatu kłodzkiego, gdzie mężczyzna zajmował się nielegalną produkcją papierosów, funkcjonariusze znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym 346 kg suszu tytoniowego i 16 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W domu znajdowała się również maszyna do rozdrabniania suszu tytoniowego. Funkcjonariuszy wspierał pies służbowy wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.
 
 
 
Gdyby zabezpieczony towar trafił na czarny rynek - straty, jakie mógłby ponieść budżet państwa z tytułu podatku akcyzowego i VAT oszacowano na 206 tys. zł.
 
- KAS przypomina w trosce o zdrowie i życie potencjalnych nabywców, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje - ostrzega Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.
 
opr.plr
foto: użyczone / KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Kłodzko  |   112  |   KAS  |   CBŚP  |   nielegalny tytoń  |  

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

Strażacy musieli wejść przez okno

Groził nożem rodzinie. Mówił, że ich zabije

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij