Menu

Chciała wypłacić zyski z kryptowalut - straciła 14 tys zł

Wizja domniemanego zysku z kryptowalut skusiła 48-letnią mieszkankę Świdnicy. Niestety, zamiast obiecanych zysków, kobieta straciła blisko 14 tysięcy złotych. Świdniccy policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu inwestycjach.

Chciała wypłacić zyski z kryptowalut - straciła 14 tys zł
Do świdnickiej komendy zgłosiła się 48-letnia mieszkanka Świdnicy, która poinformowała, że w wyniku oszustwa straciła blisko 14 tysięcy złotych. Kobieta wcześniej inwestowała w kryptowaluty, dlatego, gdy zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją, że na jej koncie są do wypłaty zyski z inwestycji, nie spowodowało to u 48-latki zdziwienia czy niepokoju.
 
Dzwoniący mężczyzna poinformował kobietę o konieczności instalacji na telefonie specjalnej aplikacji, która miała umożliwić sprawne pobranie pieniędzy. Mężczyzna poprosił również o podanie loginu do bankowości internetowej oraz wskazanych cyfr z jej numeru PESEL. Jak się później okazało, to właśnie w ten sposób przestępca uzyskał pełny dostęp do danych konta 48-latki z którego dokonał 2 przelewów na kwotę blisko 14 tysięcy złotych.
 
 
Świdniccy policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu inwestycjach. Pamiętaj, jeśli skontaktuje się z Tobą osoba informująca Cię o możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty oraz o konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie), dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą, czy tym, że wsparcie w inwestycjach i obsłudze aplikacji zapewniają „analitycy”, którzy kontaktują się telefonicznie i pomagają w obsłudze aplikacji-zastanów się chwilę. Zachowaj zdrowy rozsądek i dużo ostrożności. Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili. To może być oszustwo.
 
opr.plr
żródło: KPP w Świdnicy
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

DJ2022 (20 listopada 2022 10:46)
W Galerii Victoria stoi Automat do zakupu krypto walut czy się mylę ?
Wodociagowy (20 listopada 2022 9:57)
Kryptowaluty to raj dla bandytow
pawel (19 listopada 2022 22:19)
––––––––––- "Nie ulegaj presji" –––––––––––––––––> "Selfie za 2,5 mln. Prywatna firma ma dostęp do danych Polaków na kwarantannie. Przez trzy dni Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i firma TakeTask, która dostarczyła aplikację do pilnowania osób pod kwarantanną.Do danych użytkowników, oprócz Komendy Głównej Policji, wojewodów i Centralnego Ośrodka Informatyki ma również sama firma. " ––––––––––––––––-> pamiętacie jak policja zastraszała ludzi zdrowych którzy niesłusznie znajdowali się na kwarantannach dzwoniąc na telefon i nakazując się pojawic w oknie o ile nie mialo się zainstalowanej tej szpiegującej aplikackji jakichś eskimosów z gówno firemki TAKE TASK SA ????????? Przypominać wszędzie i zawsze , kto dojeżdżał Polaków miast ich chronić
pawel (19 listopada 2022 22:11)
"Świdniccy policjanci ostrzegają jeśli skontaktuje się z Tobą osoba informująca Cię konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie) ..............................." ––––––––––––––––––––> PROJEKT PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI :: " Resort spraw wewnętrznych chce wymusić na sprzedawcach smartfonów instalowanie na urządzeniach aplikacji RSO i Alarm 112. Pomysł od razu wzbudził kontrowersje. Szybko pojawiły się pytania o możliwość łatwiejszego inwigilowania obywateli oraz o bezpieczeństwo aplikacji. " --- wrzesień 2022 , dalej to chcą przewalić  , nie zrezygnowali ........................
Policja (19 listopada 2022 19:57)
Głupia baba odesłaliśmy ją z kwitkiem.
Architekt (19 listopada 2022 17:48)
Głupota ludzka to solidny fundament.

Dodaj komentarz

świdnica  |   policja  |   112  |   złodziej  |   oszust  |   kryptowaluty  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij