Menu

Rutkowski kontra DIOZ

Krzysztof Rutkowski włączył się do sprawy odebrania kucyka powiatowej radnej przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Podczas konferencji prasowej przed Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu doszło do wielu słownych przepychanek z udziałem przedstawicieli DIOZ i osób, które twierdzą, że są przez nich poszkodowani.

Rutkowski kontra DIOZ
Zwierzę zostało zabrane z pastwiska w nocy na początku listopada. Przedstawiciele DIOZ-u twierdzili, że cała rodzina kobiety, do której należał kucyk, znęcała się nad nim i zaniedbywała jego leczenie. Po odebraniu zwierzęcia DIOZ miał przekazać go do kliniki weterynaryjnej i od razu uruchomiono internetową zbiórkę na jego leczenie.
 
 
- W imieniu mojej rodziny pragnę oświadczyć, że wszystkie informacje przekazywane przez DIOZ są kłamliwe i bardzo krzywdzące. Pytam, jak DIOZ mógł w środku nocy wejść na teren czyjejś posesji i ukraść starego, schorowanego kuca? Klacz była świeżo po korekcji kopyt, była pod stałą opieką weterynaryjną. Została siłą wyciągnięta i przewieziona w nieznane miejsce. Ze względu na swoje schorzenie nie nadawała się do transportu. Wiem, że kosztowało ją to wiele bólu i stresu. To się nazywa pomoc zwierzęciu? To jest znęcanie - czytamy w oświadczeniu pokrzywdzonej.
 
W wyjaśnienie sprawy zaangażowały się instytucje państwowe i samorządowe w tym Dolnośląska Izba Rolnicza oraz jej Rada w powiecie wałbrzyskim. Będą się domagać zmiany przepisów, którymi podpiera się DIOZ i podobne organizacje.
 
- Postanowiłem zwołać posiedzenie Rady tylko na ten temat z udziałem przedstawicieli prokuratury, policji, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz starorsty wałbrzyskiego i prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej. My stanowczo nie zgadzamy się z takimi działaniami, że pod osłoną nocy przyjeżdża grupa ludzi, zabierając zwierzę w rzekomo złym stanie zdrowia, a o tym fakcie nie jest powiadomiony Powiatowy Inspektorat Weterynarii ani władze gminy. Właściciel do dziś nie wie, gdzie znajduje się jego zwierzę. Nie zgadzamy się na to by przepisy, czyli ustawa o ochronie zwierząt były tak nieprecyzyjne, by pozwalały na takie działania. Ktoś na tych zwierzętach chce zrobić kapitał. W spotkaniu brały udział osoby, które przedstawiały konkretne fakty dotyczące działalności tej organizacji, która w nazwie ma Inspektorat. Jest to celowe nadużywanie tej nazwy, aby wprowadzić w błąd ludzi i aby osoby, które są odwiedzane przez tę organizację myślały, że są oni z jakiegoś umocowania państwowego - mówi Paweł Mazur, przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Wałbrzyskiego
 
 
- Rolnicy z terenu naszego powiatu są coraz bardziej zaniepokojeni działalnością członków tej organizacji i niemocą czy może bardziej właściwie biernością Policji i prokuratury wobec ich działań. Ja gwarantuję, że jako Starosta Wałbrzyski dołożę wszelkich starań, aby ukrócić działalność organizacji, które balansują na pograniczy prawa, a przepisami prawnymi żonglują jak piłką - napisał w oświadczeniu Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.
 
 
Kobieta zgłosiła sprawę na policję, ale zwierzęcia jeszcze nie odzyskała. Jak twierdzi Krzysztof Rutkowski, jego biuro ustaliło już miejsce przetrzymywania zwierzęcia i przekazało tę informację policji w Boguszowie-Gorcach, która bada sprawę.
 
 
- Za pomoc w tej sprawie Biuro Rutkowski nie przyjęło żadnych pieniędzy ani od urzędu, ani od państwa, którzy zostali pokrzywdzeni. Dla nas przypadek ma charakter absolutnie kryminalny. Apelujemy do wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni przestępczą działalnością DIOZ, zgłaszali się na telefon alarmowy naszego biura. Myślę, że w końcu zakończy się to przedstawienie i ten teatr groteskowy, prowadzony przez tę organizację, która nazywa siebie Inspektoratem - mówi Krzysztof Rutkowski.
 
 
Na konferencji były obecne też inne osoby, które twierdzą, że zostały bezpodstawnie pokrzywdzone przez DIOZ.
 
- 22 maja 2021 roku ten pan z panią Pietruszką weszli do mnie na posesję i ukradli mi psa. Złożyli administracyjne zawiadomienie o czasowe odebranie zwierzęcia. Burmistrz miasta Świeradów-Zdrój odmówił. Odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które potwierdziło moją rację. Prokuratura nie podjęła żadnych czynności i sprawę umorzyła. Zaskarżyli to do sądu, który też to umorzył. Czyli wynika z tego, że po prostu ukradli mojego psa. Teraz toczy się postępowania i ci panowie dostaną zarzuty. Będziemy dochodzili odszkodowania, taką samą działką będę chodził jak pan Konrad i domagam się pół miliona złotych - mówi Łukasz Paczyński ze Świeradowa-Zdroju.
 
 
Podczas konferencji doszło do wielu potyczek słownych i wymiany zdań pomiędzy osobami, które twierdzą, że zostały poszkodowane przez DIOZ a samymi członkami tej organizacji, którzy starali się zakłócić przebieg konferencji. Później w swoich mediach społecznościowych odrzucali wszystkie kierowane wobec nich zarzuty, twierdząc, że działają zgodnie z prawem i w dobrej wierze a wszystkie ich interwencje były i są zasadne. Więcej zobaczycie na filmie poniżej:
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rutek (7 grudnia 2022 10:08)
wielki detektyw hahaha
Anna (2 grudnia 2022 19:14)
Kto znów zapłacił za to pajacowi Rutkowskiemu ? Co za idiota przekupiony debil ! Kto ma ratować zwierzęta jak nie oni, ten kucyk był w ciężkim stanie. Niech już zniknie ten śmieszny i żałosny Rutkowski !
Xxxx (28 listopada 2022 14:59)
Dioz! Jestesmy z wami! Dobra robota!
luna (25 listopada 2022 20:06)
na widok tego kucyka serce pęka....
Volvo (25 listopada 2022 18:30)
Już nie wiem kto jest większym pajacem: szansonistka Górniak czy ten celebryta z kwadratowym łbem.
KUCYKA UKRADLI I AFERA (24 listopada 2022 12:52)
A TUSK ROBIL NOCNY ZAMACH NA KONSTYTUCJE, BO CHCIAL SPRYWATYZOWAC SKARB PANSTWA LASY PANSTWOWE IO ODDAC ZYDOM W RAMACH ROSZCZEN. A TU KUCYKA UKRADLI I AFERA NA PO-JEBANYM PORTALU HEHEHE. Józef Pinior z Platformy Obywatelskiej skazany za poświadczenie nieprawdy w zeznaniach majątkowych. Sąd obniżył wyrok z pierwszej instancji i zawiesił wykonanie kary. Orzeczenie jest prawomocne. BUAHAHAHAHAHA. ZNOW WINNY ALE BEZ KARY. JAK 2 OSOBA W PANSTWIE, MARSZALEK SEJMU JURNY STEFAN NIESIOLOWSKI CO DZIWKAMI BYL OPLACANY. PO-JEBY SWICZUSZKE W REKE I NA MROZ BRONIC MAFII W TOGACH. PRAWORZADNOSC BUEHEHEHE. JAK MOZNA BYC AZ TAK PO-JEBANYM DEBILEM. PO-0JEBANY DEBIL MYSLI, ZE JAK STANIE PRZED TYM SADEM, CO Z E SWIECZKA W REKU BRONI NAMROZIE. TO SAD BEDZIE DLA NIEGO LASKAWY JAK DLA PO-JEBOW. BUEHEHEHEHEHEHEHE. CO ZAA k***a DEBILE HEHEHEHE. SZELEMEJ WIEDZIAL CO ROBI DAJAC ZA DARMO POWIERZHCNIE REKLAMOWE KASCIE NA PRZYSTANKACH. p*****lONA PATOLOGIA. OSMIORNICA POLITYKOW I SEDZIOW. PO-JEBANA MAFIA.
brat kucyka (24 listopada 2022 12:20)
Cytuję użytkownika: Papcio
Dlaczego detektyw ubiera się jak pajac?
Jeżeli nie narusza prawa, może się ubierać, jak chce - to wolny kraj, i to nie twój zas... interes, Papciu.
Ania (24 listopada 2022 12:18)
Kto wam zapłacił za ten 'artykuł' większych bredni nie czytałam. Powoływanie się na biuro rutkowskiego który został pozbawiony licencji za fałszowanie dowodów jest po prostu śmieszne. Ciekawe czemu rutkowski ma konto na instagramie prywatne? Czyżby gadał głupoty i się ośmieszył? Polecał zajrzeć na instagram dooz aby zobaczyć w jakim stanie był ten kucyk ! I w jakim stanie byl kot którego Sylwestra wraz z kolegami z policji ukradła z diozu ! Kot został odebrany jej koleżance z powodu strasznych zaniedbań - miał guza ba pół głowy! A wybitny weterynarz Sylwestra nie widziała w tym nic nieprawidłowego!
Wiocha (24 listopada 2022 11:36)
Cytuję użytkownika: Papcio
Dlaczego detektyw ubiera się jak pajac?
Bo jest pajacem?
Diozgórą! (24 listopada 2022 11:22)
Widać,że ten szmatławiec sponsorowany przez PiS, artykuł napisany jednostronnie broniąc oprawczynie !!! Życzę Pani Sylwestrze by odebrali jej wszystkie stanowiska za to co zrobiła temu biednemu kucowi! A Rutkowski niech się smaży w piekle za bronienie takich ludzi.. WSTYD ! Zawsze całym sercem z DIOZem ! Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości proszę zobaczyć codziennie relacje wstawiane na IG w jakim stanie ratują biedne zwierzęta..
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Rolnicy z regionu wałbrzyskiego też protestują

Gość Dnia - Łukasz Kazek

Chcą sami produkować ''zieloną energię''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij