Menu

Destrukcja samorządu i telewizja publiczna

Tomasz Siemoniak, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Roman Szełemej dyskutowali w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie z mieszkańcami. Głównym tematem spotkania był samorząd, jego "systematyczna destrukcja"  i to jak aktualna władza wpływa na życie obywateli. Rozmawiano też o telewizji publicznej. 

Destrukcja samorządu i telewizja publiczna

- Zaprosiliśmy dzisiaj parlamenatrzystów i samorządowców z naszego regionu. Po to, by porozmawiać, o tym jaka powinna być Polska i jaki powinien być Dolny Śląsk. - mówi współorganizator wydarzenia, Michał Broda. 

Spektrum poruszanych tematów było bardzo szerokie. Mówiono zarówno o kryzysie węglowym, telewizji publicznej i nadchodzących wyborach. Mieszkańcy pytali o emerytury i lokalne kwestie. 
 
- Od 7 lat następuje systematyczna destrukcja samorządu. O coraz większej ilości rzeczy decyduje się w Warszawie. W sprawach, które są kompletnie obce urzędnikom w Warszawie - ministerialnemu gremium. To już jest groteska. W Wareszawie decyduje się, kto i jaki węgiel otrzyma. Otrzymaliśmy informację, o tym że będziemy zaangażowani w podział węgla - w taki sposób, że myśleliśmy, że to jest żart. Zapytaliśmy o to jak mamy dzielić węgiel, skoro w Wałbrzychu jest siedem składów. Po co mamy to robić? Dwa miesiące zajęło, by dojść do sytuacji, w któej na końcu podpisałerm umowę ze składem. Po czym po miesiącu być może dostaniemy pierwszy węgiel.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
 
- Pytania od mieszkańców. To jest dla nas najważniejsze. Chcemy dowiedzieć się co oni o tym myślą - jaka powinna być Polska.  - mówi współorganizator wydarzenia, Michał Broda. 
 
Co powinno zmienić się w Szczawnie-Zdroju?
 
- W Szczawnie-Zdroju powinno się zmienić przede wszystkim to, by wszyscy byli dla siebie otwarci, mili i szczerzy. Byśmy wspólnie potrafili zadbać o miasto. Byśmy skupiali się na właściwych inwestycjach. Tych, które wspierają uzdrowiskowość. Zarówno pod względem jakości powietrza, ale i pod względem turystów w naszym mieście  - mówi współorganizator wydarzenia, Michał Broda. 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15

Komentarze

mieszkaniec (9 grudnia 2022 23:06)
Bał się ujawnić dochody to zgodnie z prawem stracił mandat radnego. A musi się lansować i pokazywać, szczuć na burmistrza, Już pokazał, oprócz wszczynania i wymyślania afer, nic nie potrafi.....Był przewodniczącym rady, wszystko stracił, ale wciąż przebiera krótkimi nóżkami ,żeby tylko dorwać się do władzy i kraść Pokazuje się z Szełemejem i myśli ,że mądrość Pana doktora na niego spłynie i ludzie w niego uwierzą jak w Szełemeja..Naiwniak, ludzie na Brodzie się już poznali i nie dadzą się nabrać małemu oszustowi i cwaniaczkowi i temu grubasowi jego poplecznikiem , mają nadzieję dorwać się do stołków. Szczawno jest małe i wszyscy wiedzą z skąd w.w. osobniki mają pieniądze i co sobą prezentują. WIELKIE NIC !!!!!!Zachowują się jak Pisowcy tylko pomówienia obecnej władzy i rozrabianie , tym się wsławili. Patrz nagrania z Sesji RM. Psują opinie o Szczawnie podając nieprawdziwe informacje .Im większe ZERO ,im dyletant to pcha się do rządzenia. Wpełznij pod kamień z pod którego wylazłeś.....Wstydu nie masz za grosz.
Łapa z kieszeni (7 grudnia 2022 20:24)
A co to za rozczochrany gościu na zdjęciach w szaliczku i z łapą w kieszeni, jakby pazurów nie doczyścił. Koło tych w garniturach słabo się prezentuje.
Bartek (7 grudnia 2022 16:17)
Cytuję użytkownika: Mieszczanin
Czy był burmistrz Szczawna-Zdroju?
Przecież Broda uważa się w Szczawnie za ważniejszą personę od burmistrza, ten by mu tylko przeszkadzał i prostował jego machloje. Poza tym to było POwskie spotkanie, to co tam burmistrz miał do szukania. Na pewno go Broda nie zapraszał.
Zdziwiony (7 grudnia 2022 10:00)
Cytuję użytkownika: Ala (6 grudnia 2022 11:56)
W samorzadach też jest smród, kolesiostwo, nepotyzm, złodziejstwo i jedna wielka polityczna mafia. Nieważne czy to PiS, czy PO. Samorządy to fikcja. Tez chodzi o władze i możliwość dorobienia się przez wierne danej opcji, czy osobie jednostki. Nie inaczej jest Wałbrzychu, Boguszowie, Szczawnie, czy gdziekolwiek. Stołki dla swoich, sfingowane konkursy, sfingowane przetargi pod wybrane firmy. Tylko ludzie albo ślepi, albo głupi, albo ignoranci.
Masz rację.Bralem kiedyś udział w takim ustawionym przetargu budowlanym, wygrał mój kolega,który miał " właściwą" markę koparki ,betoniarki itp.Dodam tylko, że wygrała najdroższa oferta
Kama (7 grudnia 2022 6:58)
Cytuję użytkownika: Tsss (6 grudnia 2022 12:15)
Dlaczego zablokowaliscie możliwość dodawania komentarzy pod artykułem o jeździe PIJANEGO RADNEGO(Z KOMITETU POPARCIA CARA...)????
Nie jest żadną tajemnicą że usłużny wobec prezydenta Szełemeja portal walbrzych24 pełni rolę ratuszowej farmy trolli.Prowadzący pojazd radny będący w stanie upojenia alkoholowego (niemal 3 promile),a do tego i jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Wałbrzycha to nie jest temat wygodny dla ratusza więc należy go wyciszać,jak najmniej mówić,pisać i najlepiej nie komentować stąd blokada komentarzy. Należy zauważyć że sam prezydent Szełemej nie odniósł się do wyczynu radnego tylko scedował załatwienie sprawy panu Szewczykowi który wygłosił krótkie oświadczenie o braku zaufania oraz braku możliwości kontynuowania dalszej współpracy i sprawę uznano za załatwioną.
Mieszczanin (7 grudnia 2022 1:05)
Czy był burmistrz Szczawna-Zdroju?
Szapiro (6 grudnia 2022 22:58)
Kto się uczył w szkole historii,ten wie,że Polska była silna tylko wtedy,kiedy wszystkie małe księstwa się zjednoczyły.Kiedy kraj był podzielony na małe księstewka,wróg zagrażał nam z każdej strony.Tylko scentralizowana władza mogła skutecznie zarządzać zjednoczonym krajem.Dlatego tzw.samorządy powinny mieć bardzo ograniczoną władzę,żeby nie dopuścić do kolejnego rozbioru Polski.Nie mówię żeby ta władza pochodziła od PiSu,ale na pewno nie od zdrajców spod szyldu KO.Zdradzieckim mordom władza centralna bardzo przeszkadza i chcieliby bardzo,żeby rządził każdy ch..wuj na swój strój.Wtedy każdy ich kacyk dogadałby się z komuchami ze wschodu czy zachodu i sprzedał im swój teren za czapkę śliwek.Do tego my,Polacy nie możemy dopuścić.Chciałbym,żeby kiedyś ten piękny kraj był zarządzany przez normalnych ludzi,ani czerwonych,ani czarnych,bez ideologii komunistycznej,ani indoktrynacji religijnej.Kraj neutralny ideologicznie i wyznaniowo.Wątpię czy kiedykolwiek do tego dojdzie,a póki co musimy wybierać mniejsze zło,jeżeli dobro nie istnieje.
xsdS (6 grudnia 2022 21:46)
spęd PZPR rzeszy niemieckiej
Buzar (6 grudnia 2022 18:32)
Pełna sala poseł i pp tak przyciągają tłumy. Pani poseł ma frekwencję na festynach z darmową zupką.
Felek (6 grudnia 2022 16:44)
Ludzi tłum!Pociot!i i urzędnicy _obecność obowiązkowa. Ciepło można siedzieć. Ulubieniec teściowej cesarza,jak cos powie to powie.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

debata  |   dyskusja  |   mieszkasncy  |   samorzad  |   walbrzych  |   szczawno  |  

Już w ten weekend premiera teledysku zespołu Paranoja

Budżetu Obywatelskiego ma nie być. Mogą być podwyżki dla urzędników...

Maturzyści zatańczyli Poloneza w wałbrzyskim Rynku (FOTO/VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij