Menu

Rusza budowa małej obwodnicy Świebodzic. Koszt to 11 mln zł.

Będzie łatwiejszy dojazd na świebodzicki basen i do hali sportowej, a mieszkańcy  Osiedla Piastowskiego, na którym zrobiło się ciasno od samochodów, odetchną z ulgą. Rusza budowa małej obwodnicy Świebodzic, będzie kosztować ponad 11 mln. zł.
 

Rusza budowa małej obwodnicy Świebodzic. Koszt to 11 mln zł.

Dziś idą łopaty w ruch, a właściwie to jedna, symbolicznie wbita na placu budowy. 

- Miejsce w pobliżu planowanej inwestycji zabudowane jest domami wielorodzinnymi i kolejne tereny w obrębie osiedla będą zagospodarowane pod budownictwo mieszkaniowe. Inwestycja pozwoli usprawnić poruszanie się po Osiedlu. Ten rejon miasta bardzo dynamicznie się rozwija.  - informuje Urząd Miasta w Świebodzicach.

Dzięki nowej drodze będzie usprawniony ruch samochodowy oraz możliwość bezpośredniego dojazdu do obiektów OSiR’u. Koszt budowy to ponad 11 mln. zł. z czego dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi ponad  4,1 mln. zł. Blisko 7 mln. zł pochodzi z budżetu Świebodzic. Umowa na realizację inwestycji podpisana została na początku września br. Wykonawcą jest firma Kobylarnia S.A.adm
foto: UM Świebodzice
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Albin (8 grudnia 2022 11:29)
Ta droga nic nie zmieni na plus a wręcz sprawi że przybędzie aut na osiedlu... lepiej myślcie nad łącznikiem dwóch dróg, droge strzegom swiebodzice połączyć z DK swidnica walbrzych....

Dodaj komentarz

Świebodzice  |   Po sąsiedzku  |   drogi  |   budowa dróg  |  

IV Mistrzostwa w Kapsle

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Głuszyca: przyjechał sprzęt. Będą wiercić 2,5 km w głąb ziemi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij