Menu

Czyste powietrze w Głuszycy

Wysokie, 21 miejsce zajęła Głuszyca w rankingu dwutygodnika „Wspólnota” w zestawieniu miasteczek, które w latach 2018-2021 przeznaczyły najwięcej na ochronę powietrza.

Czyste powietrze w Głuszycy

W 2017 r. zrealizowano zadanie „Eko Głuszyca – tu mieszkam, tu żyję – montaż instalacji Odnawialnych Źródeł Energii w budynkach szkolnych”. Na budynkach szkoły nr 2 i 3 oraz żłobka zamontowano panele fotowoltaiczne i dwie pompy ciepła (do ciepłej wody). Koszt to blisko pół milona złotych.

W latach 2018-2020 realizowane było zadanie „Eko Gminy – montaż instalacji OZE w dorzeczu rzek Barycz i Bystrzyca”. Zamontowano w gminie 55 instalacji  fotowoltaicznych
, 47 pomp ciepła i 24 kotły na biomasę.

Ponad milion złotych (w tym pół miliona dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) kosztował program  „Ograniczenie niskiej emisji na terenie Gminy Głuszyca – zmiana systemu ogrzewania, wymiana pieców”. Zlikwidowano 88 starych kotłów węglowych, zamontowano 58 kotłów gazowych, 1 pompę ciepła, 4 ogrzewania elektryczne, 14 kotłów na pellet.

Obecnie trwa realizacja projektu „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła
w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej” – zadanie realizowane jest przez 15 gmin. Kwota całego projektu to ponad 27 mln. zł. z czego do mieszkańców Głuszycy trafi 1,3 mln. zł.

Jak wynika z wyliczeń dwutygodnika „Wspólnota”, Głuszyca wydała w latach 2018-2021 na ochronę powietrza 834,97 zł na mieszkańca gminy, co uplasowało ją na wysokim, 21 miejscu..adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

nick (30 grudnia 2022 6:16)
Czyste powietrze w Gluszycy, oddychac nie ma czym , za to wiadomo gdzie mieszkancy skladuja smieci ..... w chmurze !

Dodaj komentarz

Mikołaj odwiedził dzieci w Głuszycy

Album „Tu jest mój dom” z wierszami Stanisława Michalika

Nowości w programie 'Czyste Powietrze'

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij