Menu

Nowe wałbrzyskie gry terenowe

Już w najbliższą niedzielę 18 grudnia Wałbrzych dołączy do grona miast z miejskimi grami terenowymi! Inauguracja miejskich questów w Starej Kopalni.

Nowe wałbrzyskie gry terenowe
W niedzielę na inaugurację dwóch bezpłatnych gier miejskich dla mieszkańców i odwiedzających nasze miasto turystów zaprasza fundacja Via Salutis, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz największy portal z questami w Polsce – Questy, Wyprawy Odkrywców. 
 
Gry będą ogólnodostępne dla każdego codziennie, bezpłatnie. Ich przejście zajmie od 40 do 70 minut zabawy na podstawie tekstu przygotowanego na ulotkach. Gry terenowe będą doskonałą zabawą w wolnym czasie i nowym sposobem na spędzenie czasu i poznanie Wałbrzycha. 
 
Quest historyczny „Co było a nie jest” to pętla z zadaniami do wykonania po centrum śródmieścia natomiast na terenie zewnętrznym Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia przygotowano grę terenową zapraszającą do odbycia „Górniczej Przygody” i poznania kopalnianych ciekawostek. 
 
Tym samym od niedzieli Wałbrzych dołączy do listy ponad 600 miejsc w Polce, które oferują świetną zabawę z aplikacją Questy – wyprawy odkrywców. Każda z gier w Polsce kończy się rozwiązaniem zagadki, którą jest lokalizacja umieszczenia skrzynki ze skarbem – potwierdzeniem odbycia i rozwiązania questu. Pełną listę wszystkich gier i ich lokalizację oraz zasady zabawy można znaleźć na stronie www.questy.org.pl
 
Wałbrzych dołączy nie tylko do listy z wykazem miejsc z grami terenowymi i poszerzy swoją ofertę edukacyjną w ciekawy sposób, ale również da możliwość ciekawych przygód questowej społeczności, która jeździ po kraju, bawi się grami terenowymi i tym samym zdobywa odznaki PTTK Questy – Wyprawy Odkrywców. Nasze miasto pojawi się również w questowej aplikacji. 
 
 
Nowa propozycja Wałbrzycha – dwa questy miejskie, powstały dzięki projektowi „Wygrajmy to miejsce!” napisanego i realizowanego przez Fundację Via Salutis od połowy 2021 roku. Jego celem jest integracja, edukacja i aktywizacja mieszkańców ziemi Wałbrzyskiej wokół wspólnego tematu dziedzictwa jakim jest kultura, przyroda oraz wielokulturowość. Przez cały projekt Fundacja zapraszała do wielu wspólnych działań, warsztatów, projektów i spotkań. Teraz czas na gry terenowe, które już na stałe pozostaną w Wałbrzychu i są ściśle związane z jego historią. To ostatni element przygotowany dla mieszkańców na zakończenie tego projektu. 
 
Jednym ze sposobów realizacji całego przedsięwzięcia jest wykorzystanie zasobów regionu, walorów przyrodniczych i historycznych związanego z węglem, porcelaną, turystyką uzdrowiskową i górską terenu. Te zostały wykorzystane m.in. do stworzenia miejskich gier terenowych. Cały projekt finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030. 
 
Aby wziąć udział w grze należy pobrać na swój smartfon aplikację i odnaleźć daną trasę, albo pobrać ulotkę papierową (w okolicach centrum Biblioteka pod Atlantami lub Muzeum Porcelany – lub w przypadku gry górniczej w kawiarni Sztygarówka). 

red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 

Komentarze

Michal (14 grudnia 2022 6:02)
Znowu p. Alicja wykorzystała ludzi a sama spija śmietankę

Dodaj komentarz

quest  |   gra terenowa  |   walbrzych  |   stara  |   kopalnia  |   rozrywka  |   weekend  |  

Sobięcin: Z ''Palestyny'' nie zostanie kamień na kamieniu

200 kg klocków LEGO w Starej Kopalni

Wałbrzych pamięta o Żołnierzach Wyklętych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij