Menu

Małe zainteresowanie ''rządowym węglem''

Od wtorku mieszkańcy Wałbrzycha,  mogą kupować węgiel z rządową dopłatą - po 2 tys. zł. za tonę. Zainteresowanie węglem jest jednak... niewielkie. 
 

Małe zainteresowanie ''rządowym węglem''

Najpierw mieszkańcy Wałbrzycha składali wnioski na zakup węgla po preferencyjnych cenach (2 tys. zł za tonę).  W miniony czwartek wałbrzyski magistrat wysłał zawiadomienia do tych mieszkańców, którzy złożyli wniosek, by oszacować ile węgla będzie potrzebne. Zamówiono blisko 800 ton. W poniedziałek węgiel trafił do Wałbrzycha. 

Jak wygląda procedura ? Wałbrzyszanie, którzy złożyli wniosek, muszą najpierw zapłacić za węgiel, przelewając pieniądze na konto podane przez magistrat. Później muszą pojawić się w urzędzie i odebrać fakturę i na jej podstawie odbierać węgiel ze składu. Węgiel od wtorku można odbierać z dwóch składów w Wałbrzychu - Alanex i Tepal.

Zainteresowanie rządowym węglem nie jest duże i wbrew przewidywaniom, mieszkańcy naszego miasta nie ruszyli tłumnie po węgiel. 

- Do tej pory mamy 80 wpłat - informuje rzecznik wałbrzyskiego Urzędu Miasta Edward Szewczak.

Warto przypomnieć, że do wałbrzyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  wpłynęło blisko 11 tys. wniosków o dodatek węglowy, który wynosi 3 tys. zł. 

Czytaj też:
Trasport węgla dotarł do Wałbrzycha
Koniec z dodatkiem węglowym, czas na dodatek na prąd

adm
foto: ilustracyjne
redakcj@walbrzych24.com

Komentarze

Zenon Bombalina (15 grudnia 2022 8:15)
z bieda - szybów majo darmo????????????
Były górnik z Chrobrego (14 grudnia 2022 22:15)
Wpłać za węgiel którego nie widziałeś,na konto urzędu który nie widział tego węgla-idz do urzędu i odbierz fakturę za węgiel którego nie widziałeś i ty i urząd który wystawia ci fakturę....czy ktoś widział taką bzdurę->?
Przemysław z Pługa (14 grudnia 2022 21:13)
***** ***
Marian (14 grudnia 2022 18:16)
Chciałem złożyć wniosek o zakup węgla, lecz niestety Panie przy okienku stwierdziły że już wniosków nie przyjmują, i sugerowały mi że na Batorego węgiel jest w tej samej cenie, więc po co mam się zapisywać...Uważam że miastu nie jest na rękę ta sprzedaż, gdyż mają za dużo przy tym pracy. A teraz czytam iż zamówiony węgiel leży na składzie - bzdura. Miasto ponad 100.000 mieszkańców, i nie ma chętnych na odbiór 800 ton???
Jarek TW Balbina (14 grudnia 2022 17:01)
pisdzielce uczcili stan wojenny kapitulacją w sprawie sądów
TERA WENGIEL JEST - jak powiedział zjeb ruhafka (14 grudnia 2022 14:41)
niech se pisiory w dupę wsadzą węgiel o tej porze, zapobiegliwi już dawno kupili
Gienek (14 grudnia 2022 12:41)
Małe zainteresowanie węglem? Odpowiedz prosta kasa na węgiel w sklepie monopolowym.Będą się grzac e miejskiej ogrxewalni.Kto to daje kasę bez pokrycia?Kupisz węgiel ,przynieść rachunek ,a potem kasa.
KrwawyLoLo (14 grudnia 2022 12:05)
Cytuję użytkownika: Jerzy
Przeciez można kupić o o wiele kaloryczniejszy koks za 2500zl/tone zamiast tego oszukanego pejsatego guana.
Tylko że nie w każdym piecu można palić koksem, geniuszu
JAREK 3 PROMILE KIEROWCA BUZAREWICZ (14 grudnia 2022 11:54)
Cytuję użytkownika: Jerzy
Przeciez można kupić o o wiele kaloryczniejszy koks za 2500zl/tone zamiast tego oszukanego pejsatego guana.
TU WLASNIE MAMY JEDNEGO Z PO-JEBOW, KTORY SIE Wk**wIL NA TO ZE UWIERZYL ZE WEGIEL Z AUSTRALII SIE NIE PALI JAK POLSKIE DREWNO HEHEHE. I TO JEST JEGO REAKCJA. Wk**wIONY, JAKBY SIE OBUDZIL Z PREZERWATYWA W DUPIE. CO NAJGORSZE WIECZOREM WLACZY TVN Up*****lI SIE PROPAGANDA, POKOCHA ZNOW ZYDOW I TUSKA, A RANO ZNOW SIE OBUDZI Wk**wIONY, Z KOLEJNA PREZERWATYWA W DUPIE. CALY PO-JEB, TEN TYP TAK JUZ MA.
Jerzy (14 grudnia 2022 11:33)
Przeciez można kupić o o wiele kaloryczniejszy koks za 2500zl/tone zamiast tego oszukanego pejsatego guana.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzyszanie nie chcą ''rządowego węgla'' ?

Złodziej węgla zatrzymany. Wpadł na własne życzenie

Wałbrzych: brakuje ponad milion zł. na dodatki węglowe

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij