Menu

Droga Świdnica - Mokrzeszów już odblokowana i przejezdna

Przez ponad 2 godziny nieprzejezdna była droga Świdnica — Mokrzeszów. Doszło tam do kilku wypadków, pięć osób trafiło do szpitala. Jazdę utrudniał też śnieg, który wiatr nawiewał z pola na drogę.

Droga Świdnica - Mokrzeszów już odblokowana i przejezdna

O zamknięciu drogi na odcinku Świdnica - Mokrzeszów zdecydowała policja. Droga była praktycznie nieprzejezdna. Jazdę utrudniał nawiewany na drogę przez silny wiatr śnieg. Na trasie utworzył się kilkukilometrowy korek. Doszło do kilku wypadków.

Do pierwszego doszło przed godz. 9:00 w okolicy stacji paliw nieopodal Mokrzeszowa. BMW zderzyło się z busem przewożącym ludzi. Kierowca BMW i dwójka pasażerów busa trafił do szpitala. Później w okolicy skrzyżowania Komorów — Witoszów do rowu wpadł bus. Do szpitala trafiły kolejne dwie osoby.

Jak informuje mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji, kilka samochodów znalazło się w rowie, między innymi auto ciężarowe. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad skierowała na miejsce cztery pługopiaskarki.

- Droga jest już otwarta, ale jest bardzo ślisko. - mówi mł. asp. Magdalena Ząbek.

Przed Mokrzeszowem musimy odstać dobre 15 minut, wprowadzono tam ruch wahadłowy. Z przydrożnego rowu kierowcy wyciągają samochód osobowy. Policja apeluje o ostrożną jazdę — noga z gazu.

Czytaj też:
Zamknięta droga Świdnica - Świebodzice. Kilka osób w szpitalu

opr. adm
foto: ssm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

racjonalizator (30 grudnia 2022 11:02)
Trzeba zdemontować z tzw. europejki te fantastyczne ekrany i zamontować je tam gdzie być może się przydadzą do czegoś, np. jako zapory śniegowe...
antyunia (20 grudnia 2022 23:17)
tak wygląda globalne ocieplenie, to tylko skutki uboczne .
drajwer wiejski (19 grudnia 2022 18:11)
Siatek przy drodze w tym roku nie ustawiono. To była, jak mawiają mądrzy ludzie, kwestia czasu.

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Wałbrzych  |   Świebodzice  |   zamknięta droga  |  

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

63-letnia kobieta zginęła w płomieniach

Podobno wałbrzyskie górnictwo zostało zlikwidowane w połowie lat...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij