Menu

Pierwsze Targi Pracy WSSE Invest Park

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park zorganizowała swoje pierwsze targi pracy, w których udział wzięły nie tylko firmy działające w strefie, ale także inni pracodawcy i instytucje rynku pracy z regionu.

Pierwsze Targi Pracy WSSE Invest Park
- Chcemy połączyć zarówno pracodawców, którzy poszukują kadry do swoich przedsiębiorstw, jak i mieszkańców naszego regionu, by odnaleźli swoją wymarzoną pracę. Mamy ponad 30 wystawców. Są to głównie firmy strefowe, ale nie tylko. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych. W imieniu prezesa Invest Parku Piotra Wojtyczki mogę przekazać, że to nie jest nasze ostatnie słowo. Takich wydarzeń będzie więcej i na sto procent wejdziemy w tę formułę - mówi Krzysztof Drelichowski, wicedyrektor zarządzający WSSE Invest Park.
 
Jak podkreślają organizatorzy, strefa cały czas się rozwija i z roku na rok pojawia się w niej coraz więcej nowych firm, które poszukują pracowników na lokalnym rynku.
 
- Miejsc pracy jest bardzo dużo, a dodatkowo w zeszłym roku otworzyliśmy bardzo dużo ciekawych inwestycji, które mają ogromne zapotrzebowanie na pracowników. Chcemy im pomóc znaleźć kadrę a naszym mieszkańcom dobrego pracodawcę. Szacunkowo w firmach strefowych zatrudnionych jest ponad 90 tysięcy osób, ale nie są jeszcze podliczone dokładne statystyki z ubiegłego roku. Warto zauważyć, że na każdego pracownika w strefie przypada około trzech pracowników z firm okołostrefowych, więc mówimy tu o naprawdę dużym rynku pracy - twierdzi Krzysztof Drelichowski.
 
 
Sprawdziliśmy, jakie oferty pracy można było znaleźć na pierwszych strefowych Targach Pracy zorganizowanych w Galerii Victoria.
 
- Obecnie poszukujemy pracowników do naszego nowego zakładu, który otwiera się na Piaskowej Górze w Wałbrzychu. Szukamy kandydatów na takie stanowiska jak operator produkcji, operator logistyki, operator jakości. Szukamy także pracowników inżynieryjnych do działu produkcji. Produkcję planujemy rozpocząć w połowie tego roku. Będziemy produkować około 12 milionów amortyzatorów w naszej nowej fabryce - mówi Jan Przednowek z firmy Mando Corporation Poland Sp. z o.o.
 
 
- Tak jak wszyscy w branży automotive poszukujemy inżynierów, techników utrzymania ruchu, automatyków. Osoby, które są zainteresowane zarówno zdobyciem doświadczenia u nas, jak i już doświadczonych pracowników. Jesteśmy fabryką rodzinną, mamy ponad 100-letnią tradycję a firma wywodzi się z Japonii. Produkujemy piasty do samochodów, praktycznie do wszystkich marek, jakimi poruszamy się po Polsce - mówi Monika Głowacka z Yagi Poland Factory z Żarowa.
 
 
 
- Nasze oferty pracy dotyczą zarówno obszarów produkcyjnych, jak i specjalistycznych jak utrzymanie ruchu, szukamy także kandydatów do obszaru inżynieryjnego. Rynek pracy od wielu lat jest trudny i widzimy mocny rozwój rynku pracy kandydata. My się tego rynku nie boimy. Nasze oferty są bardzo atrakcyjne a standard pracy w firmie bardzo wysoki. Wiemy, że mamy argumenty, by przyciągać najlepszych kandydatów. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia, to nie jest to dla nas problem, bo nauczymy wszystkiego od podstaw - mówi Emilia Rystwiej-Sielska z firmy Toyota Motor Manufacturing Poland.
 
 
Oprócz firm strefowych na targach można było spotkać przedstawicieli Dolnośląskiego i Powiatowego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy pośredników pracy. Do rekrutacji w swoje szeregi zapraszała także wałbrzyska policja.
 
- Przede wszystkim nasza służba daje bardzo dużo satysfakcji. Pomagamy ludziom i ich chronimy. Pod względem finansowym na rynku wałbrzyskim mamy bardzo dobre warunki finansowe. Osoba, która przyjdzie do nas, już od pierwszego dnia ma na rękę ponad 4000 zł, a jeśli nie ukończyła 26 roku życia to nawet 4600 zł. To stałe zatrudnienie, stabilizacja życiowa, możliwość szkolenia się, zdobywania nowych kwalifikacji. W naszej pracy każdy dzień jest inny i nie ma monotonii - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.
 
 
Przypominamy, że ostatnie dane z Powiatowego Urzędu Pracy mówią o stopie bezrobocia na poziomie 4,2% w Wałbrzychu i 12,4% w powiecie wałbrzyskim. Miasto Wałbrzych plasuje się poniżej średniej wojewódzkiej i krajowej, które wynoszą kolejno 4,4% i 5,1%.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
 
artykuł sponsorowany

Komentarze

Dałny z redakcji (22 stycznia 2023 12:20)
A może byście podali kiedyś info o targach pracy, kiedy i gdzie, zanim się odbędą? Bo informacja po fakcie dla poszukujących pracy jest raczej niepotrzebna.

Dodaj komentarz

WSSE  |   Invest park  |   strefa ekonomiczna  |   praca  |   targi pracy  |   biznes  |   rynek pracy  |  

WSSE otwiera kolejne Lokalne Centrum Biznesu

Jest praca

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowuje w Pleszewie 5...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij