Menu

Gości przybywa - podsumowanie ferii w Starej Kopalni

Koncert Ralpha Kaminskiego, Plan – Sówki, rodzinne i nocne zwiedzanie, kawiarenka naukowa, czy zimowe aktywności na stokach narciarskich. To tylko niektóre z dodatkowych wydarzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu przygotowanych w czasie ferii zimowych. Od 16 stycznia do 26 lutego trwały zimowe ferie, czyli specjalna oferta zajęć „Górnicza zima” w Starej Kopalni.

Gości przybywa - podsumowanie ferii w Starej Kopalni
W tegorocznej ofercie na czas ferii przygotowanej przez Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zróżnicowana i atrakcyjna dla każdego odwiedzającego. Taki cel w tym roku przyświecał pracownikom Starej Kopalni tworzącym ofertę na zimową przerwę szkolną.
 
Instytucja najmocniej skupiła się na dzieciach i młodzieży, uczestnikach kolonii, półkolonii, obozów i wycieczek, dla których na każdy dzień przygotowano możliwość skorzystania z oferty zajęć muzealnych. Grupy korzystały m.in. z takich zajęć jak: Kopalnia Tajemnic, Archeologiczne Bystrzaki, Szychta Fuksów, czy zajęcia geologiczne. Nie zabrakło warsztatów artystycznych w Centrum Ceramiki Unikatowej BWA, oraz zajęć w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA.
 
 
Pakiet zajęć przygotowany w ramach oferty „Górnicza Zima” w Starej Kopalni dedykowany był także indywidualnym turystom. Złożyły się na nią m.in. Rodzinne Niedziele, Nocne Zwiedzania, zwiedzanie kopalni ze specjalnie przygotowaną kartą zadań dla dzieci, gra terenowa Górnicza Przygoda po terenie zewnętrznym obiektu, czy  oferta wydarzeń kulturalno – naukowych.
 
Oprócz stałej oferty Górniczej Zimy, na którą Stara Kopalnia zaprosiła od początku ferii zimowych w Polsce – tj. już od 16 stycznia wałbrzyski obiekt przygotował wiele specjalnych dodatkowych atrakcji, które przyciągnęły do instytucji. Dwie edycje kawiarni naukowych, gdzie goście przenieśli się do górniczo – turystycznego Kletna oraz na wulkan Coropuna w Peru, weekend w strefie SOWA z babcią i dziadkiem z okazji ich święta pn. „Zmajstruj sobie weekend z dziadkami”, czy atrakcje przygotowane w ramach finału WOŚP.
 
 
 
Muzycznym wydarzeniem zimy był bez wątpienia koncert Ralpha Kamińskiego, zakochani mogli uczestniczyć w walentynkowym zwiedzaniu „Zakochaj się w kopalni” i wziąć udział w konkursie fotograficznym dokumentującym ich zwiedzanie kopalni. Dobre  recenzje zebrała pierwsza gra planszowa na terenie kopalni, czyli inauguracja „plan-sówki” -  specjalnej gry na terenie strefy SOWA, przygotowanej z okazji Dnia Polskiej Nauki i urodzin Mikołaja Kopernika. Były również pełne wrażeń spotkania na stokach narciarskich. Zimą, zabaw na śniegu zabraknąć nie może. Najlepszy Produkt Turystyczny wyróżniony certyfikatem POT, częstował gorącą Barbarą oraz serią zagadek i animacji w miasteczku Dolnego Śląska podczas Projektu Zima. W każdy zimowy weekend ferii na stokach kolejno: Czarna Góra w Siennej, Karpaczu, Jakuszycach, Białce Tatrzańskiej i na Gryglówce w Zieleńcu poprzez animacje i serię wiadomości o Wałbrzychu i kopalni pracownicy zachęcali do odwiedzenia kopalni osobiście. Swoje oferty zajęć i wydarzeń na terenie kopalni dołączyły również Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, na co złożyły się wernisaże i warsztaty artystyczne oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury z zajęciami i wydarzeniami kulturalnymi, w postaci m.in. występów kabaretowych, koncertów i wystaw.
 
 
Tak atrakcyjna i zróżnicowana oferta od Starej Kopalni zdecydowanie przełożyła się na frekwencję. Od początku roku z oferty zwiedzania kopalni i zajęć edukacyjnych skorzystało ponad 10 tys. osób. Do tego należy doliczyć frekwencję wszystkich dodatkowych propozycji wydarzeń, co znacznie podnosi liczbę odwiedzających Starą Kopalnię w tym miesiącu. Od niedawna pobyt w kopalni uatrakcyjnić może nowość, czyli bilet łączony 2 atrakcje na 1 bilecie. Teraz na jednej tańszej wejściówce można odwiedzić Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA oraz przejść kopalnianą trasę turystyczną z przewodnikiem. Ten dostępny od lutego nowy bilet znalazł również swoich zwolenników i przyczynił się do atrakcyjnego poszerzenia oferty w wałbrzyskiej atrakcji turystycznej.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / Stara Kopalnia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Taka gmina (28 lutego 2023 20:57)
Cytuję użytkownika: Alex
Szkoda,że Teatr Lalek był nieczynny.Dyrekcja uważa widocznie,że w czasie ferii dzieci nie miałyby z kim iść.Błędne myślenie.Dzieci przyjeżdżają z rodzicami do dziadków z innych rejonów Polski,a nawet zza granicy i oprócz Explora Parku nie ma w mieście żadnych Atrakcji dla nich.
Specjalnie zamknęli teatr kukiełek żeby napędzić do Starej Kopalni.
Podzamczanin (28 lutego 2023 15:02)
Sztolnia to nieporozumienie. Byłem w Nowej Rudzie i tam wchodziliśmy w podziemia góry, a tutaj to jakaś piwnica.
Alex (28 lutego 2023 14:07)
Szkoda,że Teatr Lalek był nieczynny.Dyrekcja uważa widocznie,że w czasie ferii dzieci nie miałyby z kim iść.Błędne myślenie.Dzieci przyjeżdżają z rodzicami do dziadków z innych rejonów Polski,a nawet zza granicy i oprócz Explora Parku nie ma w mieście żadnych Atrakcji dla nich.

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   ferie  |   turystyka  |  

Dolnośląskie Forum Gospodarcze w Szczawnie-Zdroju

BWA zaprasza do Kopalni Złota

Premiera filmu o skarbie z wałbrzyskiej piwnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij