Menu

Policjantka maluje, by odreagować

W pracy spotyka się z całym wachlarzem emocji, a najbardziej dotykają ją te pochodzące od kobiet. W domowym zaciszu przenosi swoje przeżycia na płótno. Policjantka z Wałbrzycha dwa lata temu odkryła w sobie nową pasję, a teraz dzieli się swoją sztuką ze światem.

Policjantka maluje, by odreagować
Mł. asp. Kinga Mikołajska pracuje w wydziale prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Na co dzień przeprowadza różnorodne interwencje i bywa świadkiem zdarzeń, które potrafią mocno odcisnąć się na psychice. W takim zawodzie niezwykle ważne jest umieć radzić sobie z emocjami, a Kinga Mikołajska znalazła swój sposób poprzez ekspresję w formie sztuki.
 
- To jest forma odreagowania tego policyjnego świata i tego, z jakimi problemami mierzymy się na co dzień. Zamykam się w świecie malarskim i tworzę swoje dzieła. Pewne rzeczy w życiu trzeba rozgraniczyć. Praca to jest osiem godzin, podczas których muszę się w pełni skupić nad tym, co robię, by być profesjonalną w swoim zawodzie. Drugą stroną medalu jest powrót do domu, do prawdziwego środowiska rodzinnego i staję się kimś innym. Wówczas mogę swoją wrażliwość odzwierciedlić na płótnie i tak właśnie staram się odreagowywać - mówi mł. asp. Kinga Mikołajska.
 
 
Najczęściej powtarzającym się motywem jej prac są kobiety i ich emocje. Skąd wzięło się zainteresowanie właśnie taką tematyką?
 
 
- Może dlatego, że ja jestem kobietą i potrafię się postawić w sytuacji niektórych kobiet. Czasem jak słyszę różne historie, to trochę przekładam to na swoją osobę i łatwiej mi później wyrazić to przez obraz - twierdzi Kinga Mikołajska.
 
 
Całą rozmowę z mł. asp. Kingą Mikołajską obejrzycie w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych, a także posłuchacie w podcaście Marka Szelesa "Dzień Dobry Wałbrzych".
 
plr
foto: użyczone / TV Wałbrzych / archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marchand. (11 marca 2023 20:26)
Adolf Hitler malował lepiej.https://wgospodarce.pl/informacje/20258-popularny-malarz-adolf-hitler-jego-obrazy-sprzedano-na-aukcji-za-400-tys-euro
Wujek Dobra Rada (11 marca 2023 20:16)
Słaba technika,brak proporcji.Proponuję zająć się karykaturą.
Kakaowy ministrant (11 marca 2023 1:45)
Cytuję użytkownika: Grześ
Pani policjanta maluje a ja piłem aby odreagować. Rzuciłem policję to i rzuciłem picie.
Paczaj. A ja bez pracy w police muszę chlac żeby odreagować. Przez kobiety. Wniosek? Ruchajta siem chłopy same,tak jak ksiądz wam pokazal ;-)
Grześ (10 marca 2023 11:34)
Pani policjanta maluje a ja piłem aby odreagować. Rzuciłem policję to i rzuciłem picie.
Don kichot (8 marca 2023 20:25)
Talent jest. Po co Policja? Pani się tam tylko marnuje.
nie możliwe (8 marca 2023 17:41)
nie może być,policjantka maluje
Złodziejaszek Mały (8 marca 2023 15:32)
Brwi też maluje ?
ADI (8 marca 2023 14:25)
Zycze sukcesów
Księgowy (8 marca 2023 12:01)
Kobiety nie nadają się do pracy w policji przy interwencjach, bo z czerpią sadystyczną przyjemność pomiatania mężczyznami w trakcie intetrwencji co oczywiście wpływa zle i męcząco na ich psychikę, oceńcie zresztą państwo sami: https://www.youtube.com/watch?v=nVehseufZBk&t=6793s
Der rote Adler (8 marca 2023 11:59)
Bardzo dobre rzeczy. Jeszcze trochę poprawić warsztat i będzie naprawdę super.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

sztuka  |   malarstwo  |   kinga mikołajska  |   policjantka  |  

Architekt z talentem malarskim

Koegzystencja - ostatnia w tym roku wystawa w BWA (FOTO)

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij