Menu

Rolkostrada w Głuszycy już otwarta

Miłośnicy jazdy na rolkach mają powody do radości. W Gluszycy otwarto Rolkostradę. Inwestycja kosztowała 1,3 mln zł. 
Rolkostrada w Głuszycy już otwarta

Miejsce jest przeznaczone dla najmłodszych mieszkańców Głuszycy. Mogą równiez skorzystać z niego starsi amatorzy sportów ekstremalnych. 

Pieniądze pochodzą ze środków rządowych. Gmina Głuszyca miała 20% wkładu własnego. 
 
 
- Jest to tor dedykowany do tego, aby jeździć na rolkach. Mamy trzy elementy ekologiczne. Po pierwsze - wiaty, które są zasilane solarnie. Za pomoc wyprodukowanej energii można naładować telefon, rower elektryczny czy hulajnogę. Są ławki solarne, które będą służyły młodym adeptom do podładowania telefonów komórkowych. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
 
Na terenie obiektu jest dużo zieleni.

- Liczne nasadzenia, które pojawiły się w ostatnim czasie. Mamy piekną wiosnę i wierzę, że czerwone kasztany niedługo zakwitną. Mamy drzewka owocowe, które również zostały posadzone. W przyszłości maja być tu śliwy, grusze, jabłonie. Myślę, że to ciekawy element całego wystroju. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
To nie jedyna inwestycja skierowana do mieszkańców. Wkróte rozpocznie się remont stadionu i orlika. Będzie też zmodernizowany odkryty basen
 

red
foto: Głuszyca - to lubię
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

mieszkaniec (9 maja 2023 12:32)
akurat wypowiedzial sie na temat tego toru profesionalista . dno partactwo jest bo jest , nikt z nikim nie uzgadnial , dla dzieci ok , zamiatac nie ma komu rolkostrady jak i skate parku . zrob jedna rzecz a porzadnie .!!!
Marek (25 marca 2023 17:21)
Brawo młodzieży będzie miała gdzie spedzic czas i się rozwijać starsza na ławeczkach wieczorem posiedziec i coś.....

Dodaj komentarz

rolkostrada  |   gluszyca  |   walbrzych  |   inwestycja  |  

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zbiera podpisy z radnymi

''Kino Pod Słonecznikiem'' w Głuszycy

Wałbrzyski Weekend Fotografii w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij